Zapowiedź meczu: Czwarty rok w "trójce"

W niedzielę piłkarze Wisły rozpoczną swój czwarty sezon z rzędu w III lidze. Sandomierzanie na mecz 1. kolejki pojadą do Daleszyc, aby zagrać ze Spartakusem.

Po pięknym ubiegłym sezonie Wisły - mistrzostwie, walce w barażach, zdobyciu Pucharu Polski na szczeblu okręgu i meczu rundy wstępnej w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski - przyszły gorsze chwile, które mogły doprowadzić do zawieszenia działalności klubu. Władze miasta znacząco zmniejszyły środki na finansowanie zespołu, przez co z klubu odeszło ponad dziesięciu piłkarzy z trenerem na czele. Z dalszej działalności zrezygnował też Zarząd.

Mimo wielu problemów klub podniósł się z kolan. Wybrano nowy Zarząd, zakontraktowano nowych piłkarzy. Szkoleniem drużyny zajęli się Adam Mażysz i Piotr Chorab. Dzięki wytężonej pracy wielu osób kibice i sympatycy Wisły będą mogli oglądać swoich ulubieńców na murawie, walczących w rozgrywkach III ligi.

Zmiany personalne w klubie nie zakończyły się. Kadra 18 zawodników została już zgłoszona, jednak nadal trwa okno transferowe. W telegraficznym skrócie przybyli: Paweł Bażant z TS Węgrzce, Mirosław Kabata, Dawid Korona, Tomasz Wolan - wszyscy z Czarnych Połaniec, Jakub Kozłowski i Patryk Świrk - obaj z KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski, Jakub Łata, Damian Pietrasik, Mateusz Strąk - wszyscy z Wisły Junior Sandomierz, Karol Szustak z Klimontowianki Klimontów, Grzegorz Zimoląg z Wisły Annopol.

Spartakus Daleszyce awans do III ligi wywalczył sobie z drugiego miejsca, ze stratą ośmiu punktów do mistrza - Sparty Kazimierza Wielka. Zespół z Daleszyc na trzecioligowe boiska powrócił po 17 latach. Po raz ostatni Wisła ze Spartakusem zagrała w IV lidze w 2011/2012. Wówczas w Daleszycach padł remis 1-1, a w Sandomierzu lepsi byli wiślacy, wygrywając 1-0. Podczas przygotowań do Spartakusa przyszli m.in. pomocnik Piotr Ostrowski, obrońca Bartosz Gębura (obaj z Granatu Skarżysko-Kamienna) oraz pomocnik Michał Jeziorski z Wiernej Małogoszcz.

Początek meczu w niedzielę o godz. 17:00.

​źródło: własne