Zaległości odrobione na szóstkę

W zaległym spotkaniu 25. kolejki IV ligi Wisła Sandomierz pokonała na wyjeździe Partyzanta Radoszyce 3-0 (0-0). Bramki strzelili Kacper Górski, Mateusz Michalski i Damian Juda. Wiślacy wygrali swój piąty mecz z rzędu.

Gospodarze postawili trudne warunki przed wiślakami. Szczególnie przez pierwszą połowę zawodnicy Partyzanta prezentowali dobrą grę. Stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji, ale zabrakło skuteczności.

Druga część meczu należała do piłkarzy Jarosława Pacholarza. Najpierw w 56. minucie Kacper Górski pokonał bramkarza rywali po podaniu Jarosława Piątkowskiego z prawej strony. Nieco ponad kwadrans później Piątkowski ponownie asystował, zagrywając futbolówkę do Mateusza Michalskiego, który zdobył gola po uderzeniu głową. W 78. minucie na 3-0 podwyższył Damian Juda, uderzając sprzed pola karnego.

Punkty przywiezione z Radoszyc bardzo zbliżyły Wisłę do awansu do III ligi. Przy wygranej w najbliższym meczu z Łysicą Bodzentyn i porażce Zdroju Busko Zdrój, powrót III ligi do Sandomierza stanie się faktem.

24 maja 2017, 17:00 - Radoszyce
Partyzant Radoszyce 0-3 Wisła Sandomierz
Kacper Górski 56, Mateusz Michalski 72, Damian Juda 78

Partyzant: 1. Mateusz Mazur - 4. Piotr Markowicz, 7. Bartłomiej Idzikowski, 15. Michał Miśtal, 17. Michał Grudzień - 2. Paweł Markowicz, 13. Grzegorz Samburski (77, 19. Aleks Kuśmierczyk), 10. Karol Opara, 9. Bartosz Sosiński (65, 11. Bartłomiej Papros) - 5. Karol Pańczyk (85, 16. Dawid Kuterski), 18. Piotr Zawadzki (85, 8. Adam Pietrusiewicz).

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński (70, 13. Dawid Korona), 4. Kacper Górski, 23. Paweł Bażant (79, 14. Daniel Chorab) - 10. Jarosław Piątkowski (78, 98. Jakub Łata), 7. Marcin Sudy, 20. Patryk Tur (60, 9. Mateusz Michalski), 15. Kamil Lewandowski, 30. Hubert Siepierski - 6. Damian Juda.

żółte kartki: Grudzień - Piątkowski, Bażant, Ziółek.

sędziował: Krzysztof Piekarski (Kielce).