Zabójczy atak

Wiślacki atak ponownie spisał się na medal, pokonując 4-1 (1-1) w meczu wyjazdowym Moravię Morawica. Dwa gole zdobył Arkadiusz Drapsa, a po jednym Damian Juda z karnego i Mateusz Michalski. Skutecznością zachwyca Drapsa, który w rozegranych pięciu spotkaniach strzelił cztery bramki. Sandomierzanie nadal liderują w tabeli IV ligi.

Początkowo zespół ze środka stawki stawiał trudne warunki. W 31. minucie gospodarze po rzucie karnym wykonanym przez Bartłomieja Bębna wyszli na prowadzenie. Jednak na dwie minuty przed przerwą stan meczu wyrównał Arkadiusz Drapsa.

Okazało się, że Moravii sił wystarczyło jedynie na pierwsze 45 minut. Druga część meczu należała do wiślaków.

W 62. minucie "jedenastkę" wykorzystał Damian Juda. Po dwudziestu minutach bramkarz rywali - Piotr Kubicki - ponownie wyciągał piłkę z siatki, ponownie pokonany przez Drapsę. Przysłowiową kropkę nad "i" postawił Mateusz Michalski, strzelając bramkę w 88. minucie.

2 kwietnia 2017, 16:00 - Morawica
Moravia Morawica 1-4 Wisła Sandomierz
Bartłomiej Bęben 31 (k) - Arkadiusz Drapsa 43, 82, Damian Juda 62 (k), Mateusz Michalski 88

Moravia: 22. Piotr Kubicki - 2. Karol Miszczyk, 16. Bartłomiej Młynarczyk, 15. Damian Detka, 6. Sebastian Radomski, 5. Bartłomiej Salwa (72, 18. Jakub Pamintasu) - 10. Łukasz Kraj, 4. Kamil Kubicki, 14. Michał Zawadzki (80, 17. Arkadiusz Terech), 9. Damian Kopyciński - 8. Bartłomiej Bęben.

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński (67, 7. Marcin Sudy), 4. Kacper Górski, 14. Daniel Chorab (67, 15. Kamil Lewandowski) - 10. Jarosław Piątkowski, 2. Andrij Nikanowycz, 30. Hubert Siepierski (87, 8. Patryk Świrk), 17. Arkadiusz Drapsa (82, 98. Jakub Łata), 6. Damian Juda - 9. Mateusz Michalski.

żółte kartki: Beszczyński, Lewandowski, Piątkowski.

sędziował: Adrian Leszczyński (Kielce).

źródło: własne / fot.: Piotr Morawski/NadWisla24.pl