Wyjazdowo-remisowo

Piłkarze Wisły pierwsze spotkanie rundy wiosennej rozegrali na wyjeździe - w Końskich, gdzie zmierzyli się z drużyną Neptuna. Mecz zakończył się bez bramek.

Mimo wygranej Wisły nad Neptunem jesienią (2-0), wyjazd do drużyny, która nie przegrała jeszcze meczu na własnym obiekcie, nie mógł należeć do łatwych i przyjemnych.

Gospodarze szybko pokazali, że lidera się nie boją. Niewiele zabrakłoby a wiślacy do Sandomierza wróciliby bez punktu.

Po stronie Neptuna bardzo dobre okazje mieli m.in. Piotr Gardynik, Ernest Supierz czy Krzysztof Pach, ale zabrakło skuteczności, a swoją pracę świetnie wykonywał golkiper Wisły - Patryk Drzymała.

Na boisku dużo się działo. Mecz mógł się podobać.

Wiślacy nie pozostawali dłużni rywalowi. Przy jednej z okazji Maciej Ziółek dobrze zacentrował, ale w ostatniej chwili Damianowi Judzie futbolówkę strącił Gardynik.

Juda miał też sytuacje po rzucie wolnym, kiedy to z wielkim trudem obronił Łukasz Herda. Potem skrzydłowy Wisły pokusił się też na strzał z dystansu, ale uczynił to zbyt lekko, nie dając tym samym problemów z interwencją bramkarzowi gospodarzy.

Ładnie zapowiadała się okazja, po której wślizgiem piłkę odzyskał Kamil Lewandowski. Do bezpańskiej futbolówki szybko dobiegł Mateusz Michalski, i ruszył prawą stroną na bramkę przeciwnika, mijając dwóch piłkarzy, ale przy próbie zagrania wzdłuż linii końcowej został zablokowany.

Przywieziony remis zdegradował Wisłę na drugą lokatę w ligowej tabeli. Rezerwy Korony Kielce rozgromiły Alit Ożarów 6-1, i zrównały się punktami z podopiecznymi Jarosława Pacholarza.

5 marca 2017, 14:00 - Końskie
Neptun Końskie 0-0 Wisła Sandomierz

Neptun:
12. Łukasz Herda - 9. Bartosz Sztandera, 5. Michał Prus-Niewiadomski, 4. Łukasz Skalski, 3. Adrian Maciejewski - 16. Ernest Supierz, 10. Karol Armata, 13. Dominik Szymkieiwcz, 14. Piotr Gardynik (82, 8. Michał Pilarski) - 7. Jan Sroka (75, 19. Piotr Zieliński), 20. Krzysztof Pach.

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński (85, 23. Dawid Korona), 4. Kacper Górski, 14. Daniel Chorab - 98. Jakub Łata (65, 15. Kamil Lewandowski), 7. Marcin Sudy (65, 20. Patryk Tur), 2. Andrij Nikanowycz, 30. Hubert Siepierski (83, 17. Arkadiusz Drapsa), 6. Damian Juda - 9. Mateusz Michalski.

żółte kartki: Maciejewski, Gardynik - Górski, Lewandowski.

sędziował: Tomasz Żołądek (Kielce).