Wyjazdowa niemoc

Po raz kolejny piłkarze Wisły nie potrafili wywalczyć punktu w meczu na wyjeździe, przegrywając 0-2 (0-0) z Wólczanką Wólka Pełkińska, w ramach 5. kolejki III ligi gr. IV. Wiślacy mieli bardzo trudne zadanie, gdyż od 10. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mateusza Michalskiego.

Fatalnie, dla Wisły, potoczyły się pierwsze minuty spotkania. W 10. minucie Michalski sfaulował piłkarza rywali, za co ujrzał czerwoną kartkę.

Mimo przewagi liczebnej gospodarzy, piłkarze Jarosława Pacholarza utrzymali bezbramkowy remis do przerwy.

W drugiej połowie Wólczanka zaatakowała odważniej, i już 47. minucie zdobyła gola. Mateusz Jurczak w sytuacji sam na sam z bramkarzem Patrykiem Drzymałą, lobem umieścił futbolówkę w bramce.

Kwadrans później ex-wiślak Kamil Hul podwyższył prowadzenie trafiając uderzeniem głową.

Wisła pozostaje bez wygranej oraz bez strzelonej bramki na boisku przeciwnika.

30 sierpnia 2017, 17:00 - Wólka Pełkińska
Wólczanka Wólka Pełkińska 2-0 Wisła Sandomierz
Mateusz Jurczak 47, Kamil Hul 62

Wólczanka: 89. Damian Smoleń - 23. Mateusz Podstolak, 11. Tomasz Walat, 32. Krystian Wrona, 17. Tomasz Przewoźnik - 7. Mateusz Kocur (73, 6. Damian Baran), 10. Maciej Lech (73, 5. Wołodymyr Chorolśkyj), 22. Mateusz Mianowany, 21. Marek Gwóźdź (61, 8. Kamil Hul), 9. Patryk Szewc (81, 16. Kacper Wątróbski) - 13. Mateusz Jurczak (71, 98. Dawid Czyrny).

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 13. Dawid Korona (60, 11. Maciej Ziółek), 15. Patryk WIlk, 4. Kacper Górski, 14. Daniel Chorab - 20. Patryk Tur (60, 30. Hubert Siepierski), 26. Michał Mokrzycki (75, 7. Marcin Sudy), 8. Andrij Nikanowycz, 6. Damian Juda (70, 99. Kacper Piechniak), 23. Maciej Jakóbczyk (70, 98. Jakub Łata) - 9. Mateusz Michalski.

żółte kartki: Podstolak, Kocur, Lech - Tur, Juda, Nikanowycz.
czerwona kartka: Mateusz Michalski (10. minuta, za faul).

sędziował: Michał Fudala (Brzesko).