Wygrana w debiucie na wodzie

Wisła wygrała 1-0 (1-0) z Unią Tarnów w meczu 14. kolejki III ligi gr. IV. Bramkę, w spotkaniu na fatalnej murawie, strzelił Patryk Wilk. Był to debiut nowego trenera sandomierzan - Grzegorza Wesołowskiego.

Przed rozpoczęciem spotkania Zarząd Klubu oraz zawodnicy podziękowali byłemu trenerowi - Jarosławowi Pacholarzowi - za swoją pracę. W podziękowaniu były szkoleniowiec otrzymał zdjęcie drużyny z autografami.

Mecz toczył się na fatalnej murawie, gdzie miejscami stała woda. Jedną z okazji miał Dawid Sojda, jednak już w polu karnym, został zablokowany przez Macieja Ziółka. Bramkarz wiślaków świetnie zachował się przy trudnym uderzeniu z dystansu Krzysztofa Wrzoska.

W 42. minucie Wisła zdobyła gola. Jarosław Piątkowski zagrał z rzutu rożnego do Arkadiusza Drapsy, który głową podał do zamykającego akcję Patryka Wilka, a ten mocnym strzałem z powietrza umieścił futbolówkę w siatce.

W drugiej połowie zespół Unii zmuszony był do bardziej zdecydowanych ataków, co próbowali wykorzystać gospodarze. W 61. minucie Damian Juda trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. Kilka chwil później, grający w roli skrzydłowego Juda, trafił w słupek.

W 85. minucie Piątkowski mocny strzałem z narożnika pola karnego próbował zaskoczyć bramkarza tarnowian. Trzy minuty później Patryk Drzymała nie dał się pokonać piłkarzowi rywala, strzelającemu z przewrotki.

29 październik 2017, 14:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-0 Unia Tarnów
Patryk Wilk 42

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 11. Maciej Ziółek, 4. Kacper Górski, 5. Patryk Wilk, 13. Dawid Korona - 10. Jarosław Piątkowski, 8. Andrij Nikanowycz, 16. Michał Mokrzycki (90, 98. Kacper Siudak), 9. Mateusz Michalski (60, 7. Marcin Sudy), 6. Damian Juda - 17. Arkadiusz Drapsa (60, 18. Kacper Piechniak).

Unia: 99. Bartłomiej Banek - 18. Kamil Wierzchowiec, 2. Marcin Więcek, 14. Robert Witek (82, 19. Damian Bachara), 4. Paweł Węgrzyn (68,  8. Kamil Tyrka) - 13. Piotr Łazarz (55, 3. Łukasz Jamróg), 6. Marcel Tyl (55, 98. Bartosz Ściślak), 23. Krzysztof Wrzosek (72, 9. Sebastian Zawrzykraj), 33. Damian Lubera, 11. Dawid Sojda - 12. Artur Biały.

żółte kartki: Wilk, Ziółek, Mokrzycki, Piątkowski, Siudak - Więcek, Tyrka.

sędziował: Piotr Kozłowski (Lublin).