Wygrana bez straty gola

W meczu 6. kolejki świętokrzyskiej IV ligi Wisła Sandomierz wygrała w Kazimierzy Wielkiej ze Spartą 2-0 (1-0). Bramki strzelili Mateusz Michalski i Maciej Stróżak. Była to trzecia wygrana bez straty gola.

Wiślacy byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Wiosną w Sandomierzu piłkarze Sparty zostali rozgromieni 1-6 (1-2).

W 9. minucie Mateusz Michalski skierował futbolówkę do bramki, wykorzystując centrę Sebastiana Mandzelowskiego.

Autorem drugiego trafienia był w 72. minucie Maciej Stróżak, który ładnym strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy.

31 sierpnia 2016, 17:00 - Kazimierza Wielka
Sparta Kazimierza Wielka 0-2 Wisła Sandomierz
Mateusz Michalski 9, Maciej Stróżak 72

Sparta: 69. Damian Paździor - 15. Mariusz Adamczyk, 18. Adrian Morsztyn, 6. Paweł Skalski, 2. Patryk Oleksa, 8. Krystian Tabor, 16. Mariusz Sierakowski (80, 21. Mateusz Wąż), 14. Paweł Czajka, 11. Dariusz Zawadzki, 7. Mateusz Kawula, 9. Ifeanyi Nwachukwu.

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 13. Dawid Korona, 14. Daniel Chorab (67, 23. Paweł Bażant) - 10. Jarosław Piątkowski, 8. Jakub Kwiecień, 7. Marcin Sudy, 9. Mateusz Michalski (86, 22. Arkadiusz Kosno), 15. Sebastian Mandzelowski (67, 16. Jakub Łata) - 93. Maciej Stróżak (80, 6. Krystian Maruszczak).

żółte kartki: Michalski, Korona - Tabor.

sędziował: Maciej Mądzik (Kielce).

źródło: własne