Wyczekiwane zwycięstwo

Wisła Sandomierz po trudnym meczu wygrała 3-2 (1-2) z Sokołem Sieniawa w meczu 12. kolejki III ligi, gr. IV. Dla Wisły dwa gole zdobył Nicolai Solodovnicov oraz jednego Sebastian Sprawka.

Wiślakom w szóstym meczu na własnym obiekcie przyszło zmierzyć się z Sokołem Sieniawa, drużyną, która zdołała pokonać na wyjeździe chociażby Koronę II Kielce. W 14. minucie zespół gości zdobył bramkę. Po rozegraniu rzutu wolnego Jarosław Lis zacentrował w pole karnego do Dominika Ochały, po którego uderzeniu głową piłka odbiła się od nogi Włodzimierza Krajewskiego i wpadła do bramki. Niecałe dziesięć minut później Sokół strzelił drugiego gola. Zbyt lekkie podanie głową Marcina Sudego do Adama Polita wykorzystał Szymon Feret, który błyskawicznie ograł bramkarza gospodarzy i podwyższył prowadzenie. W 37. minucie sfaulowany w polu karnym Nicolai Solodovnicov pewnym strzałem wykorzystał "jedenastkę". W końcówce pierwszej połowy wiślacy próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania, jednak brakowało precyzji przy podaniach.

Początek drugiej części spotkania lepiej rozpoczęli piłkarze Sokoła, lecz dobrze w bramce spisywał się Polit. W 64. minucie sandomierzanie wyrównali. Po atomowym strzale Jakuba Persaka piłkę odbił bramkarz gości, jednak broniąc dobitkę Solodovnicova, odbił futbolówkę prosto pod nogi Sebastiana Sprawki, który trafił do siatki. Podopieczni Jarosława Pacholarza dalej musieli zmagać się z nawałnicą ataków Sokoła. W 73. minucie piłkarze Wisły cieszyli się z prowadzenia. Dmytro Sydorenko odebrał piłkę rywalowi na własnej połowie. Ukrainiec po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów znakomitym podaniem prostopadłym obsłużył Solodovnicova, który posyłając piłkę pomiędzy nogami bramkarza zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Ostatnie minuty spotkania były bardzo nerwowe dla Wisły, jednak w bramce czujny był Polit.

16 października 2022, 15:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 3-2 Sokół Sieniawa
Nicolai Solodovnicov 37 (k), 73, Sebastian Sprawka 64 - Włodzimierz Krajewski 14 (s), Szymon Feret 23

Wisła: 12. Adam Polit - 15. Dariusz Partyka, 99. Marcin Sudy, 2. Dmytro Sydorenko, 5. Włodzimierz Krajewski (46, 7. Igor Wódz) - 30. Szymon Kuzior (46, 17. Mateusz Peda), 23. Jakub Janik (90, 3. Mateusz Bień), 24. Jakub Persak (81, 26. Przemysław Bednarz), 20. Jewhen Trojanowśkyj - 9. Nicolai Solodovnicov, 8. Sebastian Sprawka (81, 11. Filip Stępień).

żółte kartki: Krajewski, Janik - Lis, Geniec, Gdowik, Oziębło.

sędziował: Tomasz Tatarzyński (Kraków).

W zespole Sokoła zagrał były piłkarz Wisły - Michał Wawryszczuk.

źródło: własne / fot.: Jerzy Strzyż