Wiślacy nie dogonili rywala

Wisła Sandomierz po zaciętym meczu przegrała 3-4 (2-2) z Chełmianką Chełm w ramach 24. kolejki III ligi, gr. IV. Bramki dla sandomierzan strzelili w pierwszej połowie Szymon Rak i Jakub Mażysz, a w drugiej części trafienie dołożył Mateusz Stańczyk.

Drużyna Jarosława Pacholarza po dwóch porażkach z rzędu mierzyła się z zespołem Chełmianki Chełm blisko trzymającym się czołowych miejsc w tabeli. W 5. minucie po wznowieniu gry z rzutu wolnego dobry strzał głową jednego z piłkarzy Wisły instynktownie obronił Jakub Długosz. W 11. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po stracie piłki w środkowej strefie boiska z akcją ruszyli chełmianie. Dwójkową akcję Ezana Kahsay-Patryk Czułowski golem zakończył napastnik z Erytrei. W 26. minucie Adrian Dziubiński strzałem z dystansu podwyższył na 2-0. W 28. minucie Krzysztof Wróblewski znakomicie obronił strzał Kahsay'a z kilku metrów. W 40. minucie Kamil Bełczowski fatalnym strzałem sfinalizował akcję swojej drużyny. Jak się okazało kilka chwil potem wiślacy nie zamierzali schodzić do szatni ze zwieszonymi głowami. W 43. minucie Wisła zdobyła gola kontaktowego. Jakub Mażysz przejął piłkę po dalekim zagraniu, błyskawicznie podał do niepilnowanego Szymona Raka. Napastnik Wisły, mając przed sobą jedynie bramkarza, huknął mocno pod poprzeczkę. W doliczonym czasie pierwszej połowy sandomierzanie doprowadzili do wyrównania. Piłkę zagraną z rzutu rożnego głową uderzył jeden z wiślaków. Piłkę odbił Długosz, ale blisko był Mażysz, i strzałem głową trafił do siatki.

Wiślacy chyba nie ochłonęli jeszcze po pierwszej części meczu, a już w 48. minucie stracili kolejnego gola. Kahsay wykorzystując bierność defensorów drugi raz pokonał Wróblewskiego. W 61. minucie ponownie był remis. Po szybkim kontrataku Mateusz Stańczyk zdobył bramkę po znakomitym rajdzie przez połowę boiska. W 74. minucie Wróblewski ponownie wyszedł obronną ręką interweniując po strzale Kahsay'a. Chwilę później nieznacznie pomylił się Fabian Burzyński, strzelając zza pola karnego. W 76. minucie gospodarze strzelili gola. Piotr Piekarski niemal kopiując gola Dziubińskiego ustalił wynik meczu.

16 kwietnia 2022, 16:00 - Chełm
Chełmianka Chełm 4-3 Wisła Sandomierz
Ezana Kahsay 11, 48, Adrian Dziubiński 26, Piotr Piekarski 76 - Szymon Rak 43, Jakub Mażysz 45, Mateusz Stańczyk 61

Chełmianka: 1. Jakub Długosz - 13. Michał Budziński, 4. Łukasz Mazurek, 6. Przemysław Kanarek (70, 7. Dawid Skoczylas), 3. Dawid Brzozowski - 18. Jakub Bednara (46, 16. Piotr Piekarski), 19. Patryk Czułowski (75, 10. Krystian Wójcik), 11. Hubert Giletych (58, 5. Kamil Duda), 9. Paweł Myśliwiecki, 17. Ezana Kahsay, 22. Adrian Dziubiński (58, 15. Grzegorz Bonin).

Wisła: 1. Krzysztof Wróblewski - 15. Dariusz Partyka, 17. Damian Mężyk, 4. Wiktor Rękas, 23. Szymon Jarosz (83, 18.Mateusz Kuśmierczyk) - 10. Kamil Bełczowski (83, 98. Arkadiusz Zięba), 14. Fabian Burzyński (83, 30. Damian Bednarek), 26. Jakub Janik (57, 6. Sebastian Taranek), 11. Szymon Rak, 20. Mateusz Stańczyk (72, 8. Grzegorz Ochwat) - 7. Jakub Mażysz.

żółte kartki: Kanarek, Skoczylas - Burzyński.

sędziował: Norbert Chrząstek (Radom).

źródło: własne