Wisła pokonała faworyta

Wisła Sandomierz wygrała 1-0 (1-0) z faworyzowaną Stalą Stalowa Wola w meczu 20. kolejki III ligi, gr. IV. Zwycięską bramkę zdobył nowy piłkarz Wisły - Grzegorz Ochwat.

Wiślakom w pierwszym meczu na własnym stadionie w tym roku przyszło zmierzyć się z Stalą Stalowa Wola, która wygrała ostatnie trzy wyjazdowe spotkania. Przed tym meczem Stal zmieniła trenera.

Wisła znakomicie rozpoczęła spotkanie. W 11. minucie po przejęciu piłki w środku boiska przez Fabiana Burzyńskiego Kamil Bełczowski trafił w poprzeczkę. Piłka trafiła do Szymona Raka, który również strzelił, ale piłkę odbił bramkarz gości, jednak dobrze ustawiony Grzegorz Ochwat mocnym strzałem trafił do siatki. Sandomierzanie w pierwszej połowie wypracowali sobie dogodną okazję, jednak strzał Raka był niecelny. Rywalom nie udało się doprowadzić do wyrównania, a na dodatek od 36. minuty byli zmuszeni grać w osłabieniu po drugiej żółtej, w konsekwencji czerwonej kartce dla Sławomira Dudy.

W drugiej połowie piłkarze Wisły bardziej skupili się na defensywie, skutecznie broniąc dostępu do swojej bramki. Dobre okazje miał Szymon Jopek, jednak żadna z prób nie zakończyła się trafieniem.

20 marca 2022, 15:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-0 Stal Stalowa Wola
Grzegorz Ochwat 11

Wisła: 1. Krzysztof Wróblewski - 15. Dariusz Partyka, 17. Damian Mężyk, 5. Włodzimierz Krajewski - 10. Kamil Bełczowski, 6. Sebastian Taranek (65, 4. Władysław Kudriawcew), 26. Jakub Janik (83, 18. Mateusz Kuśmierczyk), 14. Fabian Burzyński, 11. Szymon Jarosz - 9. Szymon Rak, 8. Grzegorz Ochwat (77, 30. Damian Bednarek).

Stal: 33. Mikołaj Smyłek - 8. Michał Zięba (46, 50. Aurel Dávidík), 5. Wołodymyr Chorolśkyj (71, 80. Vítor Barata), 24. Kacper Pietrzyk, 2. Adrian Skrzyniak (46, 3. Mateusz Hudzik), 16. Oskar Wojtysiak (71, 4. Wiktor Stępniowski), 71. Sławomir Duda, 20. Szymon Jopek, 23. Bartosz Marchewka, 7. Michał Biskup (41, 18. Przemysław Stelmach), 11. Daniel Świderski.

żółte kartki: Partyka, Taranek, Kudriawcew, Burzyński, Wróblewski - Chorolśkyj, Duda, Skrzyniak.
czerwona kartka: Duda (36. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Piotr Burak (Zamość).