Weekend wypożyczonych

Pozytywne wyniki zanotowały świętokrzyskie drużyny wypożyczonych piłkarzy Wisły. Przeciwne nastroje były w Sokolnikach, gdzie Sokół, w meczu na szczycie, przegrał pierwszy raz w tym sezonie. Jakub Kwiecień nie wykorzystał rzutu karnego.

Czarni Połaniec Pawła Bażanta po czterech kolejkach bez wygranej, pewnie wywalczyli komplet punktów w starciu z Lubrzanką Kajetanów 4-1 (2-1). Bażant rozegrał całe spotkanie. Został też ukarany żółtą kartką. Czarni utrzymali 5. miejsce w tabeli świętokrzyskiej IV ligi.

Z kolei od sześciu spotkań pozostaje niepokonany Alit Ożarów. Drużyna z Arkadiuszem Kosno w składzie wygrała 1-0 (0-0) z Wierną Małogoszcz. Kosno opuścił boisko w 55. minucie. Poza kadrą meczową znalazł się Patryk Świrk. Alit "wskoczył" w tabeli tuż za Czarnych Połaniec.

Dotychczasowy lider klasy okręgowej Stalowej Woli - Sokół Sokolniki przegrał 1-3 (0-1) z ówczesnym wiceliderem Stalą Gorzyce, notując pierwszą porażkę w sezonie. W pierwszych minutach spotkania Jakub Kwiecień nie wykorzystał rzutu karnego. Zawodnik opuścił plac gry po pierwszej połowie. Pełne 90 minut rozegrał Karol Szustak. Bartosz Szymański oglądał zawody z ławki rezerwowych, a poza kadrą znalazł się Krystian Maruszczak. Obecnie Sokół został zdegradowany do pozycji wicelidera.

Stal Kunów zaczyna kompletować remisy. Zespół, w którym występuje Damian Pietrasik, drugi raz z rzędu zremisował 1-1. Tym razem wynik może cieszyć, gdyż rywalem był wicelider Star Starachowice. Pietrasik bronił przez cały mecz. Stal spadła o jedno oczko, na 9. miejsce.

Występy wypożyczonych piłkarzy Wisły:

IV liga
Czarni Połaniec 4-1 Lubrzanka Kajetanów
Paweł Bażant - cały mecz, żółta kartka.

Alit Ożarów 1-0 Wierna Małogoszcz
Arkadiusz Kosno - 55 minut.
Patryk Świrk - poza kadrą meczową.

Klasa okręgowa
Sokół Sokolniki 1-3 Stal Gorzyce
Jakub Kwiecień - 46 minut, niewykorzystany rzut karny, żółta kartka.
Krystian Maruszczak - poza kadrą meczową.
Karol Szustak - cały mecz.
Bartosz Szymański - cały mecz na ławce rezerwowych.

Star Starachowice 1-1 Stal Kunów
Damian Pietrasik - cały mecz.