Szczęśliwy remis w Tarnowie

W swoim ostatnim meczu ligowym w tym roku Wisła Sandomierz zremisowała 2-2 (1-2) z Unią Tarnów. Prowadzenie Wiśle dał Łukasz Adamczyk. Potem dwa trafienia dla gospodarzy zanotował Robert Witek. W doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Adrian Gębalski.

Początek spotkania był wyrównany. Nie obyło się też bez niepotrzebnych strat przy podaniach. Po fragmencie gry, w której zaczęli przeważać gospodarze wiślacy objęli prowadzenie po pewnym strzale Łukasza Adamczyka z 13. minuty. Sześć minut później Łukasz Lisak świetną interwencją uratował swój zespół przed stratą kolejnej bramki.

W 32. minucie Dawid Sojda minimalnie chybił, uderzając na bramkę Wisły. W 35. minucie tarnowianie wyrównali stan meczu. Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zgrał głową piłkarz Unii, a w zamieszaniu dobrze odnalazł się Robert Witek i strzelił bramkę z bliskiej odległości. W 37. minucie było już 2-1 dla Unii. Sojda dośrodkował z rzutu wolnego, niefortunną obronę Stanisława Wierzgacza wykorzystał Witek. W doliczonym czasie pierwszej połowy dobrze z daleka uderzył Adrian Gębalski, ale nie trafił w bramkę.

W 61. minucie wiślacy wybiciem z linii bramkowej obronili się przed stratą trzeciego gola. Piłkarze z Tarnowa wietrząc zwycięstwo z liderem postanowili bronić wyniku, zamykając się na własnej połowie boiska. W 79. minucie Lisak ładnie obronił strzał Rafała Mikulca, ale kiepsko zachował się Damian Nogaj, który mając przed sobą pustą bramkę kopnął piłkę nad poprzeczkę. Końcowe chwile meczu mogły dać nagły zwrot akcji w postaci zwycięstwa Wisły. Grzegorz Rzeszutek wznowił grę wyrzutem z autu, piłka odbiła się od murawy i po przelobowaniu bramkarza odbiła się od poprzeczki i trafiła pod nogi Gębalskiego, który wykorzystał okazję i umieścił ją w siatce. Potem okazję miał jeszcze Nogaj, ale futbolówkę po jego uderzeniu z linii bramkowej wybili defensorzy rywali.

11 listopada 2014, 13:00 - Tarnów (Stadion Miejski)
Unia Tarnów 2-2 Wisła Sandomierz
Robert Witek 35, 37 - Łukasz Adamczyk 13, Adrian Gębalski 90

Unia: 1. Łukasz Lisak - 3. Łukasz Jamróg, 6. Marcin Więcek, 9. Kamil Pawlak, 4. Paweł Węgrzyn, 19. Szymon Adamski (50, 17. Filip Wójcik), 23. Jakub Kuzdra, 14. Robert Witek (57, 39. Łukasz Popiela), 11. Dawid Sojda, 32. Piotr Drozdowicz, 28. Krzysztof Ropski (62, 98. Sebastian Zawrzykraj).

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek (70, 13. Grzegorz Rzeszutek), 4. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 8. Bartłomiej Gołasa - 17. Łukasz Adamczyk (62, 14. Rafał Mikulec), 20. Michał Motyl (65, 16. Michał Wawryszczuk), 19. Kamil Hul, 9. Jarosław Pacholarz (77, 15. Jakub Kwiecień), 10. Damian Nogaj - 7. Adrian Gębalski.

żółte kartki: Pawlak - Gębalski, Rzeszutek, Nogaj, Gołasa, Kwiecień.

sędziował: Tomasz Żołądek (Kielce).