Sandomierz pozostaje niezdobyty

Stadion przy Koseły pozostaje niezdobyty przez rywali Wisły. Podopieczni Jarosława Pacholarza wygrali 2-1 (0-0) w meczu 21. kolejki IV ligi z Lubrzanką Kajetanów. Bramki strzelili Arkadiusz Drapsa i Kacper Górski. Wiślacy, jako jedyni w lidze, nie przegrali na murawie własnego obiektu.

Spotkanie z Lubrzanką Kajetanów nie należało do porywających, oceniając po stylu gry. Jednak nie zabrakło dramaturgii, tym bardziej, że wiślacy zwycięstwo "wygarnęli" dopiero w 83. minucie.

W 55. minucie to przyjezdni wyszli na prowadzenie, po ładnym uderzeniu z dystansu Patryka Zawieruchy. Na szczęście niemal błyskawicznie do remisu doprowadził Arkadiusz Drapsa, wykorzystując zamieszanie w polu karnym, z kilku metrów pokonał bramkarza rywali.

Patrząc na znakomitą serię meczów bez porażek na murawie przy Koseły, remis pozostawiałby niedosyt. W 83. minucie wszyscy fani sandomierzan odetchnęli z ulgą, kiedy to Kacper Górski ustalił wynik rywalizacji.

26 marca 2017, 15:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 2-1 Lubrzanka Kajetanów
Arkadiusz Drapsa 56, Kacper Górski 83 - Patryk Zawierucha 55

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński (79, 4. Kacper Górski), 13. Dawid Korona, 14. Daniel Chorab (79, 23. Paweł Bażant) - 10. Jarosław Piątkowski, 7. Marcin Sudy (57, 9. Mateusz Michalski), 2. Andrij Nikanowycz, 30. Hubert Siepierski, 6. Damian Juda - 17. Arkadiusz Drapsa (57, 15. Kamil Lewandowski).

Lubrzanka: 1. Michał Żyła - 6. Krystian Bożęcki, 7. Karol Bracha, 2. Patryk Zawierucha, 15. Szymon Gryz - 3. Daniel Wołowiec, 5. Arkadiusz Foks, 8. Tichomir Czeneszkow, 9. Karol Zwierzyński - 14. Adrian Olekszyk (35, 16. Patryk Moskal), 10. Wojciech Skrzyniarz.

żółte kartki: Korona, Beszczyński, Michalski - Zwierzyński, Bożęcki, Bracha.

sędziował: Piotr Kosiela (Starachowice).

źrodło: własne