Rezygnacja Zarządu odrzucona

Dzisiaj w sali konferencyjnej Miejskiego Stadionu Sportowego odbyło się nadzwyczajne walne zebranie zarządu klubu, podczas którego decyzja o rezygnacji obecnych władz nie została przyjęta przez członków.

W spotkaniu trwającym ponad trzy godziny uczestniczyło około 80 osób. Wśród nich zarząd, członkowie klubu, członkowie Rady Miasta oraz kibice i sympatycy.

Po wybraniu Przewodniczącego obrad oraz komisji potrzebnych do prawidłowego przebiegu zebrania, Zarząd w osobach Pani Prezes Anny Ziółek, wiceprezesa Kazimierza Kaczmarskiego i Członka zarządu Adama Domagały złożył rezygnację z pełnionych funkcji. Następnie do dymisji podała się Komisja Rewizyjna.

W kolejnym punkcie zebrania przyszedł czas na otwartą dyskusję na temat sytuacji w klubie. Pytania o ewentualną pomoc ze strony władz miasta kierowane były głównie do Pani Asystent Burmistrza - Katarzyny Zioło, która potwierdziła, że miasto nie jest w stanie pomóc klubowi w wymaganej przez zarząd kwocie i terminie.

Przewodnicząca Komisji Nauki, Oświaty, Kultury i Sportu Pani Agnieszka Frańczak-Szczepanek wspomniała o możliwych wariantach finansowania Wisły. W trakcie rozmów padła propozycja, aby Rada Miasta na najbliższej sesji przedstawiła Uchwałę o wsparcie finansowe, dzięki której ewentualny pozytywny wynik pomógłby w przetrwaniu klubu.

Głównym punktem zebrania było głosowanie za przyjęciem rezygnacji zarządu. W wyniku głosowania 1 - za, 10 - przeciw i 14 - wstrzymujących się, decyzja zarządu o rezygnacji nie została przyjęta. Natomiast pozytywnie rozpatrzono dymisję Komisji Rewizyjnej (9 - za, 6 - przeciw, 10 - wstrzymujących się).

Po kolejnej wymianie zdań przegłosowano wniosek o przerwaniu obrad i wyznaczeniu terminu kolejnego nadzwyczajnego zebrania na dzień 24 lipca, godz. 18:00. W tym czasie wybrana zostanie również nowa Komisja Rewizyjna.