Remisowe Derby

Wisła Sandomierz zremisowała 1-1 (1-1) z Czarnymi Połaniec w meczu derbowym 15. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Bramkę dla sandomierzan zdobył Daniel Beszczyński.

W spotkaniu nie zabrakło emocji i walki. Przewagę zespołu gości od początku spotkania udokumentował w 14. minucie Piotr Mazurkiewicz, wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na Damianie Skibie, który wcześniej ograł pięciu piłkarzy Wisły. W odpowiedzi Mirosław Kabat ładnie zagrał przed szesnastkę do Romana Mykytyna, ale ten uderzył nieznacznie nad bramką. Tak samo zakończyła się próba strzału z rzutu wolnego w wykonaniu Bartosza Szepety.

Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę meczu wiślacy wyrównali stan gry. Po zacentrowaniu futbolówki na piąty metr zgrał Mykytyn, a tam do siatki wpakował ją Daniel Beszczyński.

W 53. minucie aktywny Mykytyn mógł tym razem sam wpisać się na listę strzelców, jednak z bliskiej odległości skierował piłkę nad poprzeczkę. Kilka chwil później minimalnie chybił Mateusz Michalski. W 69. minucie ponownie przy udziale Mykytyna wiślacy mieli kolejną dogodną sytuację. Ukrainiec podał na czyste pole do Daniela Choraba, ten obsłużył dokładnym zagraniem Bartosza Madeję, jego pierwsza próba została zablokowana, natomiast przy drugiej-przewrotką trafił w słupek.

W 77. minucie Arkadiusz Kosno przegrał rywalizację sam na sam z bramkarzem Czarnych. Później dobrze głową uderzył Mykytyn, ale instynktownie obronił Maciej Nowak. W 86. minucie Beszczyński został wykluczony z dalszej gry po obejrzeniu czerwonej kartki (konsekwencja dwóch żółtych). W końcówce Kosno dalekim prostopadłym podaniem skierował piłkę do Michalskiego, ale "na raty" interweniował Nowak.

8 listopada 2015, 13:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-1 Czarni Połaniec
Daniel Beszczyński 45 - Piotr Mazurkiewicz 14 (k)

Wisła: 12. Jakub Kozłowski - 14. Daniel Chorab, 19. Daniel Beszczyński, 13. Dawid Korona, 4. Paweł Bażant - 11. Karol Szustak (65, 6. Arkadiusz Kosno), 27. Roman Mykytyn, 10. Bartosz Szepeta, 89. Bartosz Madeja, 20. Mirosław Kabata (46, 3. Mateusz Michalski) - 9. Tomasz Wolan.

Czarni: 99. Bartłomiej Dydo (68, 12. Maciej Nowak) - 6. Michał Dyl (83, 13. Jakub Łuc), 3. Mateusz Załucki, 5. Maciej Witek, 18. Filip Krępa - 8. Piotr Obierak, 16. Paweł Cecot (77, 4. Paweł Meszek), 11. Piotr Mazurkiewicz, 9. Damian Skiba, 17. Sebastian Ryguła - 10. Piotr Kamiński.

żółte kartki: Wolan, Beszczyński, Madeja - Mazurkiewicz, Ryguła, Obierak
czerwone kartki: Beszczyński (86. minuta, za dwie żółte) - Obierak (po meczu, za dwie żółte).

sędziował: Marek Śliwa (Kielce).