Remis w Radomiu

Wisła Sandomierz bezbramkowo zremisowała z Radomiakiem Radom w pierwszym meczu barażowym o II ligę.

Dla piłkarzy Wisły wynik osiągnięty w Radomiu był bardzo ważny. Większość kibiców spodziewała się łatwego zwycięstwa gospodarzy, jednak wiślacy pokazali, że dobra gra w defensywie może zatrzymać nie jeden zespół, uznawany za lepszy.

Pierwsze minuty meczu były bardzo nerwowe. Brak dokładności w podaniach Radomiaka ułatwiał skuteczne oddalanie zagrożenia pod bramką Stanisława Wierzgacza. Wyróżniającą się postacią w drużynie z Radomia był Brazylijczyk Leândro, jednak jego strzały nie mogły zaskoczyć bramkarza Wisły. W 15. minucie Patryk Wolski próbował lobować Wierzgacza, ale zrobił to zbyt lekko. Cztery minuty później Leândro próbował wymusić rzut karny, jednak sędzia pozostał niewzruszony i ukarał napastnika żółtą kartką. Chwilę potem Brazylijczyk uderzył z dystansu, jednak piłka poszybowała nad bramką.

W 26. minucie swoją okazję miał Jarosław Pacholarz, ale uderzył głową nad poprzeczką. Wiślacy na kilka chwil przejęli panowanie nad futbolówką. W 31. minucie sprytnie Michała Kulę próbował oszukać Mateusz Podstolak, ale piłka wylądowała tylko na górnej siatce. Najbliżej strzelenia gola Wisła była w 43. minucie, kiedy to Pacholarz uderzył głową minimalnie obok słupka.

Drugą część spotkania radomianie rozpoczęli na wysokich obrotach. W 48. minucie uderzenie Wolskiego za linię końcową sparował Wierzgacz. W 51. minucie wiślacy mieli dużo szczęścia, przed stratą gola uratował ich słupek. W 63. minucie ładnym rajdem popisał się Rafał Mikulec, ale po minięciu kilku piłkarzy rywala nie zdołał oddać strzału. Dobrze z rzutu wolnego uderzał Aleksiej Dubina, ale potężny strzał Białorusina obronił sandomierski golkiper.

W 78. minucie nastąpił kluczowa chwila dla obu zespołów. Arbiter Mariusz Złotek ponownie za wymuszenie rzutu karnego żółtą kartką ukarał Leândro, który musiał opuścić plac gry. Radomiak, grając w osłabieniu wyraźnie się cofnął do defensywy, to dało trochę oddechu wiślakom. Jak się potem okazało Wisła w przewadze grała przez dziesięć minut, ponieważ na dwie minuty przed końcem spotkania drugą żółtą kartkę ujrzał Bartosz Szepeta. Do końca meczu gospodarze nie zdołali już zagrozić Wiśle i ostatecznie bramki nie wpadły.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 17 czerwca o godz. 17:00.

13 czerwca 2015, 15:00 - Radom (Stadion im. Braci Czachorów)
Radomiak Radom 0-0 Wisła Sandomierz

Radomiak: 12. Michał Kula - 8. Jakub Cieciura, 2. Aleksiej Dubina, 4. Maciej Świdzikowski, 23. Bartosz Sulkowski - 14. Michał Kiełtyka (46, 24. Szymon Stanisławski), 7. Włodzimierz Puton, 19. Mateusz Radecki (82, 18. Chinonso Agu), 9. Leândro, 21. Dariusz Brągiel - 15. Patryk Wolski (70, 10. Kacper Wnuk).

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 27. Kamil Oślizło, 89. Bartłomiej Gołasa (83, 16. Michał Wawryszczuk) - 10. Jarosław Piątkowski, 13. Mateusz Podstolak (76, 14. Daniel Chorab), 20. Michał Motyl (68, 19. Kacper Rak), 7. Kamil Hul, 4. Rafał Mikulec - 9. Jarosław Pacholarz (68, 18. Bartosz Szepeta).

żółte kartki: Leândro, Wnuk - Oślizło, Szepeta, Piątkowski, Mikulec.
czerwone kartki: Leândro (78. minuta, Radomiak, za drugą żółtą) - Bartosz Szepeta (88. minuta, Wisła, za drugą żółtą).

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).