Remis po trudnym meczu

Wisła Sandomierz zremisowała 2-2 (1-0) z ŁKS-em Łagów w meczu 6. kolejki III ligi, gr. IV. Wisła prowadziła po pierwszej połowie po golu Szymona Kuziora. Po przerwie drugiego gola strzelił debiutujący NIcolai Solodovnicov. Od 65. minuty Wisła grała w osłabieniu po drugiej żółtej, w konsekwencji czerwonej kartce dla Solodovnicova.

Wisła na trudny mecz z faworyzowanym ŁKS-em Łagów pojechała mając w składzie doświadczonego napastnika Nicolaia Solodovnicova. Praktycznie od początku spotkania gospodarze uparcie dążyli do strzelenie gola. Liczne akcje nie przynosiły jednak efektu bramkowego. Wisła w 24. minucie objęła prowadzenie. Błyskawiczny kontratak z własnej połowy boiska wyprowadził Jakub Persak. Nieatakowany przebiegł prawie pod "szesnastkę" rywali, gdzie odegrał do Solodovnicova, który z kolei natychmiast podał do niepilnowanego Kuziora. Zaledwie 19-letni wiślak bez skrupułów trafił do siatki.

Już na początku drugiej połowy po szybkim kontrataku prowadzenie podwyższył Solodovnicov. Niestety w 65. minucie mołdawianin obejrzał drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę, przez co Wisła zmuszona była grać w osłabieniu. Liczne ataki gospodarzy przyniosły efekty w końcowym kwadransie meczu. Najpierw w 76. minucie kontaktowego gola strzelił Kōtarō Hirota, a pięć minut później do remisu doprowadził Aleksander Waniek.

4 września 2022, 16:00 - Łagów
ŁKS Łagów 2-2 Wisła Sandomierz
Kōtarō Hirota 76, Aleksander Waniek 81 - Szymon Kuzior 24, Nicolai Solodovnicov 46

ŁKS: 12. Paweł Lipiec - 17. Kacper Rogoziński, 4. Krystian Szymocha, 88. Piotr Rogala, 33. Łukasz Seweryn (46, 18. Damian Lepiarz) - 21. Mateusz Mianowany (72, 8. Kōtarō Hirota), 19. Aleksander Waniek, 24. Michał Mydlarz - 23. Kamil Orlik (45, 7. Kacper Chełmecki), 9. Artur Piróg, 10. Adam Imiela.

Wisła: 33. Sebastian Ciołek - 7. Igor Wódz (34, 18. Bartłomiej Cichoń), 2. Dmytro Sydorenko, 99. Marcin Sudy, 15. Dariusz Partyka - 24. Jakub Persak (79, 8. Sebastian Sprawka), 20. Jewhen Trojanowśkyj (89, 5. Włodzimierz Krajewski), 14. Jakub Kałaska, 30. Szymon Kuzior (89, Przemysław Bednarz), 10. Piotr Ferens - 9. Nicolai Solodovnicov.

żółte kartki: Waniek - Kałaska, Solodovnicov, Partyka, Cichoń, Ciołek.
czerwona kartka: Solodovnicov (65. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Mateusz Czerwień (Kraków).