Raport z przygotowań do sezonu

W sobotę o godz. 17:00 piłkarze Wisły Sandomierz rozpoczną swój trzeci z rzędu sezon w rozgrywkach III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Pierwszym przeciwnikiem sandomierzan będzie zawsze "niewygodny" zespół KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Zanim zabrzmi pierwszy gwizdek meczu, należy podsumować przygotowania podopiecznych Tadeusza Krawca.

"Wiślacy" trenowali głównie na obiektach w Sandomierzu. Rozegrali w sumie dziewięć sparingów. Z czego cztery wygrali, dwa zremisowali, a trzy przegrali, co ciekawe potrafili wygrać z drugoligową Stalą Stalowa Wola, ale i niestety przegrać na przykład z grającą w klasie okręgowej Kamienną Brody. Bilans bramkowy jest również korzystny. Liczba zdobytych goli to 25, a straconych 20. Najlepszym strzelcem podczas przygotowań został Adrian Gębalski, który sześć razy umieścił piłkę w bramce przeciwnika. Najwyższe zwycięstwo 8-2 sandomierzanie odnieśli wygrywając z czwartoligowym Alitem Ożarów. Natomiast najwięcej goli stracili w przegranym 0-6 sparingu z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

W meczach kontrolnych testowana była duża liczba zawodników m.in.: Jacek Rożek (OKS Mokrzyszów (Tarnobrzeg)), Kamil Hul (Proszowianka Proszowice), Rafał Mikulec (Orzeł Rudnik nad Sanem), Michał Wawryszczuk (Orzeł Rudnik nad Sanem), Adam Polit (Trójka Sandomierz) i Krzysztof Płoskoń (Stal Stalowa Wola). Prawdopodobnie większość wymienionych znajdzie się w kadrze na nowy sezon.

Wyniki sparingów:

Pogoń 1945 Staszów 2-2 Wisła Sandomierz

Stal Mielec 3-3 Wisła Sandomierz

Wisła Sandomierz 1-3 Kamienna Brody

Alit Ożarów 2-8 Wisła Sandomierz

Stal Stalowa Wola 1-3 Wisła Sandomierz

Łysica Bodzentyn 0-1 Wisła Sandomierz

Siarka Tarnobrzeg 2-1 Wisła Sandomierz

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 6-0 Wisła Sandomierz

Wisła Sandomierz 6-1 Powiślak Końskowola

Strzelcy w sparingach:

6 goli - Adrian Gębalski,
4 gole - Jarosław Piątkowski,
3 gole - Kamil Hul,
2 gole - Mariusz Kukiełka, Maciej Ziółek, Jakub Kwiecień,
1 gol - Jacek Rożek, Daniel Beszczyński, Bartłomiej Gołasa, Grzegorz Zimoląg, Grzegorz Rzeszutek.

źródło: własne / Fot: Piotr Morawski/NadWisla24.pl