Przegrana z beniaminkiem

Wisła Sandomierz przegrała 0-2 (0-0) z Lublinianką Lublin w 1. kolejce III ligi, gr. IV nowego sezonu.

W pierwszej połowie nie działo się za wiele. Niestety, piłkarze Wisły mieli duże problemy z przeprowadzeniem groźnych ataków na bramkę gospodarzy. Akcje ofensywne Lublinianki były skutecznie niwelowane przez dobrze grającą linię defensywną sandomierzan. W jednej z nich po wyjściu z bramki Adama Polit strzał z dystansu Arkadiusza Barana wybiciem zatrzymał Marcin Sudy.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Lublinianka objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska nieuwagę obrońcy Wisły wykorzystał Mateusz Majewski kierując piłkę do siatki po strzale głową. W odpowiedzi zbyt lekki strzał oddał Igor Wódz. W 76. minucie gospodarze zdobyli drugiego gola. Po kontrataku Michał Paluch efektownym uderzeniem trafił do bramki.

6 sierpnia 2022, 17:00 - Lublin
Lublinianka Lublin 2-0 Wisła Sandomierz
Mateusz Majewski 50, Michał Paluch 76

Lublinianka: 23. Krystian Krupa - 19. Marcin Michota, 6. Piotr Chodziutko, 4. Norbert Myszka, 5. Marcin Świech - 7. Wiktor Makowski (81, 13. Fryderyk Janaszek), 27. Arkadiusz Baran, 14. Karol Futa, 10. Karol Kalita (61, 16. Sebastian Rak) - 8. Mateusz Majewski, 9. Michał Paluch (85, 15. Mateusz Miśkiewicz).

Wisła: 12. Adam Polit - 24. Jakub Persak, 99. Marcin Sudy, 5. Włodzimierz Krajewski - 15. Dariusz Partyka, 30. Szymon Kuzior, 23. Jakub Janik (60, 14. Jakub Kałaska), 11. Filip Stępień (56, 20. Jakub Więcek), 10. Piotr Ferens, 7. Igor Wódz (81, 26. Przemysław Bednarz) - 98. Arkadiusz Zięba.

żółte kartki: Futa, Świech, Rak - Zięba, Persak.

sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów).

źródło: własne / fot.: Lublinianka.eu