Przegrana Wisły u siebie

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-2) z Orlętami Radzyń Podlaski w meczu 14. kolejki III ligi, gr. IV.  W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Nicolai Solodovnicov. W drugiej części jedynego gola dla Wisły zdobył Sebastian Sprawka.

Zespół gości bramkę zdobył już w 2. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska w piłkę nieczysto trafił Marcin Sudy, co skrzętnie wykorzystał Sebastian Kaczyński z bliskiej odległości trafiając do siatki. W innej akcji jeden z zawodników Orląt trafił w poprzeczkę. W 24. minucie przyjezdni strzelili drugiego gola. Ponownie po dalekim dośrodkowaniu z lewej strony z piłką minął się Dmytro Sydorenko. W efekcie niepilnowany Kaczyński po raz drugi pokonał Sebastiana Ciołka. W 39. minucie po zagraniu ręką przez Karola Rycaja sędzia podyktował rzut karny. Strzał Nicolaia Solodovnicova obronił bramkarz gości.

W drugiej połowie Ciołek znakomicie zachował się broniąc trudny strzał Mateusza Ozimka z rzutu wolnego. W 67. minucie Wisła zdobyła bramkę kontaktową. Solodovnicov po przejęciu piłki przy linii bocznej boiska zagrał w "szesnastkę" rywali. Po złym wybiciu piłki przez obrońcę Orląt Sebastian Sprawka trafił do siatki.

30 października 2022, 14:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-2 Orlęta Radzyń Podlaski
Sebastian Sprawka 67 - Sebastian Kaczyński 2, 24

Wisła: 33. Sebastian Ciołek - 15. Dariusz Partyka, 99. Marcin Sudy, 2. Dmytro Sydorenko, 20. Jewhen Trojanowśkyj (25, 3. Mateusz Bień; 46, 26. Przemysław Bednarz) - 30. Szymon Kuzior, 24. Jakub Persak, 11. Filip Stępień (46, 18. Bartłomiej Cichoń), 17. Mateusz Peda - 9. Nicolai Solodovnicov, 8. Sebastian Sprawka.

Orlęta: 39. Andrij Bubencow - 6. Pawieł Czeladko, 5. Adrian Duchnowski, 23. Szymon Kamiński, 3. Patryk Szymala - 19. Mateusz Ozimek (81, 11. Piotr Kuźma), 16. Arkadiusz Korolczuk, 14. Ernest Skrzyński (68, 17. Sebastian Sowisz), 22. Igor Szczygieł (56, 99. Arkadiusz Maj), 15. Karol Rycaj, 9. Sebastian Kaczyński.

żółte kartki: Bednarz, Partyka - Szymala, Kuźma.

sędziował: Marcin Sokołowski (Mińsk Mazowiecki).

W 39. minucie Nicolai Solodovnicov nie wykorzystał rzutu karnego (Andrij Bubencow obronił).