Przegrali z byłymi wiślakami

Piłkarze Wisły Sandomierz po trzech zwycięstwach z rzędu przegrali 0-3 (0-2) ze Stalą Kraśnik w meczu 9. kolejki III ligi. Zespół rywali prowadzony jest przez byłego piłkarza-trenera wiślaków - Jarosława Pacholarza.

Podopieczni Dariusza Pietrasiaka lepiej prezentowali się w pierwszej połowie. Z dystansu uderzył Daniel Chorab, ale w bramce dobrze spisał się Sebastian Ciołek. Jeszcze lepszą okazję miał Krystian Sornat, który z kilku metrów trafił w poprzeczkę. W 38. minucie, przy pierwszym golu, zaspała defensywa Wisły. Po prostopadłym podaniu Rafał Król szybkim zwodem minął Mateusza Kolbusza i pewnym strzałem posłał piłkę do siatki. Sześć minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie. Wszystko zaczęło się od niepewnego przyjęcia i w efekcie stracie piłki przez golkipera Przemysława Janowskiego. Futbolówka trafiła do Filipa Drozda, który przy próbie dośrodkowania trafił w rękę Michała Kamińskiego. Arbiter spotkania podyktował rzut karny, który z "zimną krwią" wykorzystał Król.

Drugą połowę rozpoczęło zbyt lekkie uderzenie Jarosława Piątkowskiego z rzutu wolnego. Rywale błyskawicznie skontrowali wiślaków, jednak strzał Adama Nowaka był daleki od celu. Trzecie trafienie dla Stali było autorstwa Daniela Szewca, który po poradzeniu sobie z Jakubem Siedleckim pokonał wiślackiego bramkarza strzałem z ostrego kąta.

24 września 2018, 16:00 - Kraśnik
Stal Kraśnik 3-0 Wisła Sandomierz
Rafał Król 38, 44 (k), Daniel Szewc 87

Stal: 27. Sebastian Ciołek - 4. Jakub Gajewski, 3. Łukasz Mazurek, 5. Damian Pietroń, 13. Bartłomiej Gąska (62, 14. Ernest Skrzyński) - 6. Michał Misiak (46, 11. Anton Łucyk), 7. Daniel Szewc (90, 19. Daniel Kędra), 8. Adam Nowak, 17. Jakub Czelej (55, 16. Michał Wawryszczuk), 10. Rafał Król - 9. Filip Drozd (78, 15. Arkadiusz Adamczuk).

Wisła: 22. Przemysław Janowski - 5. Szymon Czerwiak (70, 17. Jakub Siedlecki), 13. Dawid Korona, 4. Mateusz Kolbusz, 14. Daniel Chorab (70, 23. Paweł Bażant) - 10. Jarosław Piątkowski, 99. Michał Kamiński, 8. Michał Mokrzycki (41, 9, Kacper Piechniak), 26. Wiktor Putin, 20. Piotr Ferens (55, 15. Damian Nogaj) - 24. Krystian Sornat (55, 6. Piotr Poński).

żółte kartki: Pietroń - Mokrzycki, Nogaj, Bażant, Piechniak.

sędziował: Jakub Pieron (Kielce).