Pogrom w Bielinach

Wisła Sandomierz rozgromiła 5-0 (2-0) Nidziankę Bieliny w ramach meczu 15. kolejki IV ligi. Dwie bramki strzelił Mateusz Michalski, po jednej trafili Maciej Stróżak, Arkadiusz Kosno i Patryk Tur.

Choć przed meczem oba zespoły dzieliła od siebie "przepaść" (Nidzianka 16. miejsce), to wygrana 7-0 Nidzianki nad Spartą Kazimierza Wielka w ostatniej kolejce zasługiwała na szacunek.

Pierwsza część spotkania była wyrównana. Bardzo dobrą okazję do strzelenia bramki miał zawodnik gospodarzy - Jakub Buras, ale uderzył nad poprzeczką.

Z upływem kolejnych minut wiślacy przejmowali inicjatywę na boisku. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się niezawodni - Mateusz Michalski w 24. minucie i Maciej Stróżak w 41. minucie.

W 54. minucie bramkarza rywali ponownie pokonał Michalski. Napastnik sandomierzan był bliski osiągnięcia hat-tricka, lecz trafił w słupek.

Świetne występy zanotowali też młodzi pomocnicy - Arkadiusz Kosno i Patryk Tur, którzy udokumentowali swoje postawy golami.

Po ostatnim gwizdku dwunaste zwycięstwo Wisły w sezonie stało się faktem. Teraz piłkarzom pozostaje skupić się nad pożegnaniem z kibicami przy Koseły w najbliższym meczu derbowym z Pogonią 1945 Staszów (6 listopada, 13:00).

30 października 2016, 13:00 - Bieliny
Nidzianka Bieliny 0-5 Wisła Sandomierz
Mateusz Michalski 24, 54, Maciej Stróżak 41, Arkadiusz Kosno 70, Patryk Tur 87

Nidzianka: 87. Seweryn Woźniak - 20. Mateusz Chlewicki, 6. Sebastian Satro, 13. Mateusz Pindral, 5. Bartosz Gawęcki, 16. Krzysztof Kobyłecki, 17. Łukasz Boleń, 8. Bartosz Kuzincow (72, 11. Kamil Cieślik), 10. Jakub Buras, 9. Wiktor Brożyna, 7. Dominik Sito.

Wisła: 1. Damian Pietrasik - 11. Maciej Ziółek, 13. Dawid Korona, 4. Kacper Górski, 14. Daniel Chorab (65, 22. Arkadiusz Kosno) - 10. Jarosław Piątkowski, 7. Marcin Sudy (57, 23. Paweł Bażant), 20. Patryk Tur, 93. Maciej Stróżak (72, 15. Sebastian Mandzelowski), 6. Krystian Maruszczak (57, 8. Jakub Kwiecień) - 9. Mateusz Michalski.

żółte kartki: Chlewicki - Sudy, Maruszczak, Górski.
czerwona kartka: Chlewicki (61. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Piotr Kosiela (Starachowice).

źródło: własne / fot.: Sandomierz24.info