Podhalańska klątwa Wisły

Wisła Sandomierz przegrała 0-1 (0-0) z Podhalem Nowy Targ w meczu 21. kolejki III ligi, gr. IV.  To piąta z rzędu przegrana wiślaków w rywalizacji z zespołem Podhala.

Pierwszą połowę zdominowali gospodarze, jednak piłka nie znalazła drogi do siatki. W 20. minucie były piłkarz Wisły - Fabian Burzyński nieznacznie pomylił się uderzając z rzutu wolnego. Najbliżej zdobycia prowadzenia dla Podhala był w 40. minucie Hubert Antowiak, który przelobował bramkarz wiślaków, jednak piłka odbiła się od poprzeczki. Trzy minuty później po przeciwnej stronie boiska Jakub Szymajda obronił strzał Kamila Ucińskiego.

Początek drugiej części spotkania wyglądał obiecująco dla piłkarzy Wisły. Podopieczni prowadzili grę przez kilkanaście minut, lecz nie przyniosło to efektu bramkowego. W 69. minucie po uderzeniu Lionela Abate Etoundi piłkę z trudem sparował futbolówkę na poprzeczkę. W 78. minucie Stanisław Czarnogłowski znakomitą interwencją obronił strzał Adriana Szynki. Kilka minut później w zamieszaniu podbramkowym wiślacy cudem uratowali się przed utratą gola. Niestety jak mówi przysłowie "Co się odwlecze, to nie uciecze". W 83. minucie podhalanie dopięli swego i zdobyli bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Burzyńskiego Antkowiak strzałem głową trafił do siatki.

26 marca 2023, 15:30 - Nowy Targ
Podhale Nowy Targ 1-0 Wisła Sandomierz
Hubert Antkowiak 83

Podhale: 12. Jakub Szymajda - 19. Marcin Michota, 3. Kacper Kawula, 5. Pawłow Czmełenko, 6. Wiktor Żołądź - 18. Michal Bezpalec, 11. Michał Sobek (61, 13. Peter Drobňák), 14. Fabian Burzyński - 17. Bartosz Żurek (61, 15. Jakub Burnat), 27. Hubert Antkowiak, 66. Adrian Szynka.

Wisła: Stanisław Czarnogłowski - Krystian Bik, Wołodymyr Chorolśkyj, Marcin Sudy (68 Jakub Pryliński), Bartłomiej Cichoń, Jakub Michalczyk (68 Bartosz Kościółek), Krystian Furman, Jakub Szczypek (89 Kacper Stokłosa), Mateusz Wyjadłowski, Kamil Uciński - Lionel Abate Etoundi.

sędziował: Maciej Węgrzyk (Rybnik).

żółte kartki: Kawula, Burzyński - Michalczyk, Kościółek.

W drużynie gospodarzy zagrał były piłkarz Wisły - Fabian Burzyński.