Piotr Chorab nowym kierownikiem Wisły

Piotr Chorab został nowym kierownikiem drużyn Wisły. Będzie odpowiadać za kwesie organizacyjne związane z pierwszym zespołem i rezerwami, ale także za skauting.

Od 1 lipca Piotr Chorab zastąpił na stanowisku Mateusza Kulitę, który zrezygnował z pracy ze względów osobistych. Funkcję tę sprawował od 2009 roku.

Piotr Chorab to absolwent kilku uczelni. Na Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach ukończył studia licencjackie z kierunku Wychowanie Fizyczne. W Wyższej Szkole Ekonomicznej w Stalowej Woli zdobył tytuł magistra w kierunku Bezpieczeństwo i Higiena Pracy. Ukończył studia podyplomowe z Zarządzania Zasobami Ludzkimi, a także Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Jako zawodnik występował w zespołach juniorskich Sparty Dwikozy, KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski. W ostrowieckim klubie zadebiutował w pierwszej drużynie, gdzie zagrał w II  lidze. Następnie grał w Kotwicy Kołobrzeg, Orliczu Suchedniów, Bałtyku Gdynia oraz przez rok w Wiśle Sandomierz. Zanotował także mecze w reprezentacjach Polski U-16 i U-19. W sumie 11 meczów.

W lutym 2011 roku, podczas sparingu doznał kontuzji zerwania więzadła krzyżowego w kolanie. Z powodu odniesionego urazu zrezygnował z gry, zostając szkoleniowcem rezerw sandomierzan oraz asystentem trenera Tadeusza Krawca. Potem prowadził samodzielnie Spartę Dwikozy i Wisłę Annopol. W 2015 roku sprawował funkcję asystenta Adama Mażysza w Wiśle. W maju ubiegłego roku został zatrudniony jako trener Alitu Ożarów.

Posiada licencję trenerską PZPN A. Jest też sekretarzem Podokręgu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Sandomierzu.