Pierwszy remis przy Koseły

Wisła Sandomierz zremisowała 1-1 (1-1) z Łysicą Bodzentyn w ramach 14. kolejki IV ligi. Był to pierwszy podział punktów na sandomierskim stadionie w tym sezonie. Bramkę dla Wisły zdobył z rzutu karnego Maciej Stróżak.

Podopieczni Jarosława Pacholarza zremisowali drugi mecz z rzędu - pierwszy w tym sezonie na własnym obiekcie.

Wynik 1-1 na wyjeździe dla bodzentynian nie jest niczym nowym. To trzeci z rzędu wyjazdowy remis - czwarty w sezonie, zakończony rezultatem 1-1.

Aktywny podczas meczu był Mirosław Kalista, ale jego strzał na początku spotkania zdołał obronić Patryk Drzymała.

Pierwsi na prowadzenie wyszli goście. W 36. minucie swoją okazję wykorzystał Dominik Chrzanowski.

W doliczonym czasie pierwszej części gry wiślacy wywalczyli rzut karny. Ręką w polu karnym zagrał jeden z zawodników rywali. "Jedenastkę" wykorzystał Maciej Stóżak, choć bramkarz był bliski obrony.

Wisła pozostaje liderem rozgrywek, mając sześć punktów przewagi nad Koroną II Kielce. Zespół rezerw kielczan awansował po wygranej 1-0 nad Patryzantem Radoszyce, i jednoczesnym odwołaniu meczu drużyn z czołówki - Czarnych Połaniec i Zdroju Busko Zdrój.

23 października 2016, 15:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-1 Łysica Bodzentyn
Maciej Stróżak 45 (k) - Dominik Chrzanowski 36

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 13. Dawid Korona, 24. Daniel Beszczyński (58, 11. Maciej Ziółek), 4. Kacper Górski, 14. Daniel Chorab - 10. Jarosław Piątkowski, 7. Marcin Sudy (70, 20. Patryk Tur), 8. Jakub Kwiecień, 19. Maciej Stróżak, 17. Jakub Łata (85, 6. Krystian Maruszczak) - 9. Mateusz Michalski.

Łysica: 1. Michał Ścisłowicz - 4. Piotr Pawłowski, 20. Radosław Kardas, 18. Łukasz Szymoniak, 16. Krystian Płusa - 7. Dominik Chrzanowski, 6. Piotr Ryba, 19. Piotr Maniara (77, 14. Mateusz Kołodziejski), 2. Dariusz Kowalski - 21. Dariusz Anduła (70, 17. Patryk Barucha), 10. Mirosław Kalista.

żółte kartki: Górski, Michalski - Barucha.

sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).

źródło: własne / fot.: Sandomierz24.info