Obiecujący początek

Piłkarze Wisły Sandomierz zremisowali 1-1 (1-0) w meczu 18. kolejki III ligi gr. IV z wyżej notowaną Wisłą Puławy. Wiślacy prowadzili po trafieniu Patryka Wilka. Goście wyrównali w końcowych minutach spotkania.

Drużyna przyjezdnych szybko przejęła inicjatywę na boisku. Liczne sytuacje podbramkowe nie dały efektu bramkowego. Dobrze spisywała się linia defensywna oraz między słupkami Stanisław Wierzgacz. Niewykorzystane okazje zemściły się na gościach w 36. minucie. Kamil Bętkowski zacentrował z rzutu rożnego w stronę bliższego słupka, gdzie sprytnym strzałem głową piłkę do siatki skierował Patryk Wilk.

Druga połowa meczu nie zmieniła za bardzo obrazu gry. Ponownie częściej przy piłce byli puławianie. Podopieczni Dariusza Pietrasiaka skupili się natomiast na mądrej grze w obronie. Wierzgacz dwoił się i troił, żeby zatrzymać szarżę rywali. W 78. minucie ładnie obronił groźne uderzenie zza pola karnego Krystian Putona. Wiślacki golkiper skapitulował jednak w 85. minucie. Futbolówka po wybiciu po rzucie rożnym trafiła do Michała Zubera, który ograł jeszcze Krystiana Sornata i mocnym strzałem pod poprzeczkę z okolicy narożnika pola karnego doprowadził do remisu. W doliczonym czasie meczu Damian Nogaj próbował zaskoczyć bramkarza gości strzałem z rzutu wolnego, jednak ten wypiąstkował piłkę ponad bramkę.

10 marca 2019, 14:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-1 Wisła Puławy
Patryk Wilk 36 - Michał Zuber 85

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 2. Jakub Konefał (62, 5. Szymon Czerwiak), 3. Patryk Wilk, 4. Mateusz Kolbusz, 14. Daniel Chorab - 8. Krystian Pasternak (83, 24. Krystian Sornat), 98. Jakub Siedlecki, 99. Michał Kamiński, 11. Kamil Bętkowski (70, 30. Kacper Rop), 15. Damian Nogaj - 9. Kacper Piechniak (80, 6. Piotr Poński).

Wisła P.: 13. Paweł Socha - 2. Karol Barański, 18. Jakub Poznański, 15. Mateusz Pielach, 16. Michał Król, 8. Przemysław Skałecki, 20. Arkadiusz Maksymiuk (81, 10. Michał Kobiałka), 19. Michał Zuber, 29. Łukasz Kacprzycki (78, 94. Piotr Zmorzyński), 7. Krystian Puton, 9. Szymon Stanisławski (83, 11. Krystian Żelisko).

żółte kartki: Piechniak, Siedlecki, Rop - Król, Puton.

sędziował: Jakub Pych (Dębica).