Niewykorzystane sytuacje się zemściły

Na własnym stadionie Wisła przegrała 0-1 (0-0) z beniaminkiem Chełmianką Chełm w ramach 4. kolejki III ligi. Mimo wielu okazji gospodarzy, w tym niewykorzystanego rzutu karnego, wiślacy nie zdobyli nawet bramki.

Spotkanie Wisły i Chełmianki było starciem beniaminków. Mimo optycznej przewagi gości w pierwszych minutach meczu, dobra obrona Wisły nie pozwoliła na zagrożenie swojej bramce. W 10. minucie Andrij Nikanowycz ładnie zagrywał do Mateusza Michalskiego, ale bramkarz przyjezdnych uprzedził napastnika Wisły.

W 29. minucie Michalski został sfaulowany przez Michała Maliszewskiego w "szesnastce", i sędzia podyktował rzut karny. Niestety, intencje Damiana Judy wyczuł golkiper rywali, wybijając piłkę w bok.

W ostatnich chwilach pierwszej połowy zawodnik Chełmianki oddał strzał z daleka, ale zrobił to zbyt lekko, by stworzyć trudności do interwencji Patrykowi Drzymale.

Jedną z lepszy sytuacji gości miał Paweł Jabkowski, ale po ominięciu Daniel Choraba, oddal niecelny strzał.

Kilka minut później niewiele zabrakło Michalskiemu, ale ponownie szybszy był bramkarz Chełmianki.

W 69. minucie przeciwnik przeprowadził, jak się potem okazało, jedyna akcję bramkową. W środku pola Mateusz Kompanicki w tempo zagrał pomiędzy obrońcami WIsły do Dawida Niewęgłowskiego, który pewnie strzałem pokonał Drzymałę.

Wiślacy nie podłamani stratą bramki, odważniej ruszyli do ataku. Chwilę później bardzo bliski strzelenia wyrównującego gola był Maciej Jakóbczyk, ale z okolicy jedenastego metra trafił w słupek.

Potem sytuacje mieli m.in. Michalski, strzelając mocno, ale i daleko od bramki, oraz dwie Kacper Górski, jednak przy obu pomylił się nieznacznie.

26 sierpnia 2017, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-1 Chełmianka Chełm
Dawid Niewęgłowski 69

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 13. Dawid Korona (67, 30. Hubert Siepierski), 5. Patryk Wilk, 4. Kacper Górski, 14. Daniel Chorab (85, 24. Daniel Beszczyński) - 11. Maciej Ziółek, 16. Michał Mokrzycki, 8. Andrij Nikanowycz, 6. Damian Juda (88, 17. Arkadiusz Drapsa), 15. Maciej Jakóbczyk (70, 18. Kacper Piechniak) - 9. Mateusz Michalski (78, 20. Patryk Tur).

Chełmianka: 33. Damian Drzewiecki - 2. Przemysław Kwiatkowski, 6. Paweł Uliczny, 8. Hubert Kotowicz (46, 14. Michał Wołos), 9. Michał Budzyński (46, 4. Paweł Jabkowski) - 11. Mateusz Kompanicki, 16. Dawid. Niewęgłowski (87, 5. Piotr Chodziutko), 18. Jakub Niewęgłowski, 21. Ołeksij Prytulak (72, 7. Daniel Chariasz) - 22. Michał Maliszewski, 23. Przemysław Koszel (64, 15. Michał Kowalczyk).

żółte kartki: Ziółek - Koszel, Kompanicki, Jabkowski.

sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków).
widzów: 600.

W 30. minucie Damian Juda (Wisła) nie wykorzystał rzutu karnego (Damian Drzewiecki obronił).