Mecz sparingowy: KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3-1 Wisła Sandomierz

Wisła Sandomierz przegrała 1-3 (1-0) w sparingu przeciwko KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Gola dla wiślaków strzelił Maciej Stróżak. W trwających przygotowaniach Wisła nie odniosła jeszcze zwycięstwa.

Pierwsza połowa meczu należała do podopiecznych Jarosława Pacholarza. W 28. minucie prowadzenie sandomierzanom dała bramka Macieja Stróżaka.

Druga część spotkania to roszady w składzie gospodarzy, polegające głównie na wprowadzeniu zawodników z pierwszego zespołu. Efektem były trzy stracone gole, strzelone przez Pawła Czajkowskiego, Łukasza Jamroza i Jakuba Kapsę. Wcześniej bramkarz Wisły popisał się skuteczną obroną rzutu karnego.

W Wiśle testowany był 20-letni pomocnik Siarki Tarnobrzeg - Sebastian Mandzelowski. Pierwszą połowę w KSZO 1929 rozegrał pozyskany z Wisły Fabian Burzyński.

Z sandomierskim klubem porozumiał się pomocnik Polonii Przemyśl - Patryk Tur.

27 lipca 2016, 17:30 - Ostrowiec Świętokrzyski
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3-1 Wisła Sandomierz
Paweł Czajkowski 74, Łukasz Jamróz 75, Jakub Kapsa 87 - Maciej Stróżak 28

KSZO: (I połowa) Stanisław Wierzgacz - Damian Mężyk, Dariusz Pietrasiak, Kamil Wochniak, Patryk Niziołek - Kamil Łokieć, Fabian Burzyński, Mateusz Mianowany, Mateusz Madej, Rafał Gil - Kamil Bełczowski. (II połowa) Stanisław Wierzgacz - Damian Mężyk, Mateusz Podstolak, Kamil Wochniak, Klaudiusz Łatkowski - Jakub Kapsa, Mateusz Mąka, Radosław Mikołajek, Damian Nogaj, Paweł Czajkowski - Łukasz Jamróz.

Wisła: (I połowa) Kacper Skrzypek (35 Patryk Drzymała) - Dawid Korona, Kacper Górski, Marcin Sudy, Daniel Chorab - Jarosław Piątkowski, Łukasz Bukała, Patryk Tur, Sebastian Mandzelowski - Mateusz Michalski, Maciej Stróżak. (II połowa) Patryk Drzymała (70 Damian Pietrasik) - Maciej Ziółek, Marcin Sudy, Miłosz Galant, Paweł Bażant - Jarosław Piątkowski, Łukasz Bukała, Patryk Tur, Sebastian Mandzelowski - Mateusz Michalski, Maciej Stróżak. W II połowie grali także: Arkadiusz Kosno, Jakub Kwiecień, Krystian Maruszczak oraz Jakub Łata.

W 67. minucie Jakub Kapsa (KSZO) nie wykorzystał rzutu karnego (Patryk Drzymała obronił).

W następnym-ostatnim meczu kontrolnym Wisła zmierzy się z czwartoligową Stalą Kraśnik. Spotkanie odbędzie się 30 lipca o godz. 11:00 na płycie Miejskiego Stadionu Sportowego w Sandomierzu.

źródło: własne / kszo1929ostrowiec.pl