Mecz sparingowy: Korona Kielce 4-2 Wisła Sandomierz

W rozegranym dzisiaj meczu sparingowym Wisła Sandomierz przegrała 2-4 (2-2) z Koroną Kielce. Bramki dla Wisły strzelili w pierwszej połowie Kacper Piechniak i Piotr Poński. Również w pierwszej połowie Wiktor Putin nie wykorzystał rzutu karnego.

W zespole Korony zagrało kilku zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu. Wiślacy stracili gola w 20. minucie za sprawą trafienia Kacpra Chudeckiego, ale już pięć minut później był remis. Jarosław Piątkowski prostopadłym podaniem zagrał do Kacpra Piechniaka, który przelobował młodego bramkarza kielczan. W 33. minucie Wisła objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Jakuba Łaty strzał Piechniaka obronił bramkarz, jednak skuteczną dobitką akcję wykończył Piotr Poński. Piłkarze Dariusza Pietrasiaka po pierwszej połowie mogli mieć na koncie trzy strzelone gole, ale "jedenastkę" wykonywaną przez Wiktora Putina obronił Jakub Osobiński.

Korona w przeciągu kwadransa po rozpoczęciu drugiej połowy ustaliła wynik spotkania po golach Daniela Szelągowskiego i Oktawiana Skrzecza.

W środę o godz. 17:00 Wisła rozegra jeszcze jeden sparing przed meczem Pucharu Polski z Odrą Opole. Sparingpartnerem będzie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

25 listopada 2018, 11:00 - Nowiny
Korona Kielce 4-2 Wisła Sandomierz
Kacper Chudecki 20, Kacper Rogoziński 40, Daniel Szelągowski 55, Oktawian Skrzecz 60 - Kacper Piechniak 25, Piotr Poński 33

Korona: Jakub Osobiński (65 Krystian Wojno) – Dawid Więckowski (65 Jakub Urban), Piotr Pierzchała, Łukasz Bujak (55 Krystian Świderski), Karol Malec (65 Dominik Góralczyk) – Michał Dziubek (55 Gracjan Kloc), Ernest Jopkiewicz (60 Krystian Pawczyński), Oktawian Skrzecz, Dawid Szałas (46 Kacper Gromulski), Daniel Szelągowski – Kacper Chudecki (21 Kacper Rogoziński).

Wisła: Stanisław Wierzgacz - Jakub Łata, Jakub Konefał, Mateusz Kolbusz, Paweł Bażant - Jarosław Piątkowski, Michał Mokrzycki, Marcin Sudy, Wiktor Putin, Piotr Poński - Kacper Piechniak. W II połowie grali także: Piotr Gospodarczyk, Jakub Trojanowski, Jakub Siedlecki, Daniel Chorab, Przemysław Nalepka, Krystian Sornat.

W I połowie meczu Wiktor Putin nie wykorzystał rzutu karnego (Jakub Osobiński obronił).