Marne pożegnanie roku przy Koseły

Wisła Sandomierz przegrała 0-3 (0-1) ze Stalą Stalowa Wola w ostatnim u siebie jesiennym meczu 16. kolejki III ligi, gr. IV.  Wisła w obecnej rundzie na własnym stadionie wygrała raz, przegrała siedem razy.

Wisła nie potrafiła nawiązać wyrównanej walki z zespołem Stali Stalowa Wola. Choć jeszcze wiosną cieszyła się ze zwycięstwa w meczu ligowym nad stalowcami. W 18. minucie po faulu w polu karnym Jakuba Kałaski rzut karny na bramkę zamienił Jakub Kowalski. Jedyną wartą odnotowania okazją wiślaków była szansa Sebastiana Sprawki, który będąc blisko bramki nie opanował futbolówki, dzięki czemu skutecznie interweniował Mikołaj Smyłek.

Warte odnotowania jest niestandardowe zachowanie piłkarzy Wisły, którzy na przerwę zeszli do szatni bocznym wyjściem, a nie jak to było w zwyczaju głównym tunelem.

Po przerwie drużyna Stali zdominowała wydarzenia na boisku. W 52. minucie Arkadij Filipczuk mocnym strzałem z kilkunastu metrów podwyższył prowadzenie gości. W 71. minucie Sławomir Duda uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Sebastiana Ciołka, jednocześnie ustalając wynik spotkania. W końcówce meczu sandomierski bramkarz dwukrotnie uratował drużynę przed utratą kolejnych bramek.

13 listopada 2022, 13:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-3 Stal Stalowa Wola
Jakub Kowalski 18 (k), Arkadij Filipczuk 52, Sławomir Duda 71

Wisła: 33. Sebastian Ciołek - 15. Dariusz Partyka, 99. Marcin Sudy, 5. Włodzimierz Krajewski (87, 6. Jakub Bruzda), 20. Jewhen Trojanowśkyj - 18. Bartłomiej Cichoń (80, 7. Igor Wódz), 14. Jakub Kałaska, 24. Jakub Persak (80, 26. Przemysław Bednarz), 17. Mateusz Peda (73, 11. Filip Stępień) - 9. Nicolai Solodovnicov, Sebastian Sprawka.

Stal: 33. Mikołaj Smyłek - 19. Bartosz Grasza, 5. Wołodymyr Chorolśkyj, 2. Paweł Kucharczyk - 87. Jakub Kowalski, 8. Łukasz Soszyński (83, 14. Bartłomiej Olszewski), 24. Arkadiusz Ziarko, 4. Wiktor Stępniowski (70, 7. Sławomir Duda), 9. Szymon Grabarz (77, 6. Maciej Wojtak), 20. Arkadij Filipczuk (83, 18. Przemysław Stelmach) - 23. Kōsei Iwao (70, 17. Mariusz Szuszkiewicz).

żółte kartki: Kałaska, Peda, Solodovnicov.

sędziował: Marek Kulczyk (Chrzanów).

źródło: własne / fot.: Agnieszka Nycz/NadWisla24.pl