Lider ponownie w Sandomierzu

Wisła Sandomierz wygrała 3-0 (1-0) z Popradem Muszyna i powróciła na pozycję lidera tabeli. W 19. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Bartłomiej Gołasa. W drugiej połowie strzelili Kamil Hul w 51. min i Jarosław Pacholarz w 84. min.

Wiślacy, wiedząc, że musieli zdobyć przynajmniej punkt aby powrócić na pozycję lidera rozegrali bardzo dobre spotkanie. Dominacja gospodarzy nie pozostawiała wątpliwości. Świetnie na prawej stronie operowała dwójka Daniel Chorab-Jarosław Piątkowski. W 5. minucie Piątkowski zabrał futbolówkę Mateuszowi Fabisiakowi i zacentrował w pole karne, tam świetnie z powietrza uderzył Rafał Mikulec, ale zrobił to niecelnie. Pięć minut później Stanisława Wierzgacza próbował przelobować Piotr Zachariasz, jednak szczęście było po stronie golkipera Wisły i piłka wyleciała za bramkę. W 19. minucie sędzia Radosław Wilk podyktował rzut karny dla Wisły po tym jak w "szesnastce" sfaulowany został Kamil Hul. Rzut karny pewnie wykorzystał obchodzący 26. urodziny Bartłomiej Gołasa.

W 23. minucie goście wywalczyli rzut wony w odległości około 25 metrów. Ze stałego fragmentu gry dobrze uderzył Mateusz Orzechowski, ale minimalnie chybił. W 42. minucie wiślacy wyprowadzili bardzo dobry kontratak, który zakończył strzał Piątkowskiego z ostrego kąta, jednak zabrakło niewiele.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania piłkarze Wisły ponownie wyprowadzili kontrę. Piątkowski podał na prawą stronę do Choraba, a ten wypatrzył w polu karnym Hula, który z bliskiej odległości pokonał Macieja Dudę. Minutę później Hul uderzył ładnie z dystansu, ale tym razem bramkarz rywali w pięknym stylu wybił piłkę za linię końcową. W 54. minucie nie popisał się Duda, który źle obliczył lot piłki, ale z linii bramkowej wybił ją Piotr Saratowicz.

W 72. minucie na boisko wszedł Jarosław Pacholarz i już chwilę później uderzył groźnie głową, ale instynktownie obronił Duda. W 76. minucie Orzechowski sprytnie wyłożył piłkę Robertowie Oleksemu, ale ten uderzył minimalnie obok słupka. W 84. minucie Gołasa zacentrował w pole karne do Pacholarza, który tym razem przymierzył i pięknym uderzeniem głową posłał futbolówkę do bramki. Trzy minuty później dobrze z dystansu uderzył Hul, ale nie trafił w światło bramki.

26 kwietnia 2015, 16:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 3-0 Poprad Muszyna
Bartłomiej Gołasa 19 (k), Kamil Hul 51, Jarosław Pacholarz 84

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 14. Daniel Chorab, 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 89. Bartłomiej Gołasa - 10. Jarosław Piątkowski, 13. Mateusz Podstolak (72, 9. Jarosław Pacholarz), 27. Kamil Oślizło, 20. Michał Motyl (72, 16. Michał Wawryszczuk), 4. Rafał Mikulec (61, 17. Łukasz Adamczyk) - 7. Kamil Hul (87, 23. Jakub Kwiecień).

Poprad: 1. Maciej Duda - 2. Michał Dudek, 10. Mariusz Merklinger, 13. Piotr Saratowicz, 3. Mateusz Fabisiak - 15. Mirosław Cichoń (69, 4. Kamil Maślanka), 11. Maciej Sobas (81, 5. Piotr Plata), 9. Piotr Zachariasz, 8. Mateusz Orzechowski, 6. Dawid Polański (42, 16. Arkadiusz Podgórni) - 14. Robert Oleksy (89, 7. Paweł Hadała).

żółte kartki: Podstolak, Piątkowski - Podgórni.

sędziował: Radosław Wilk (Kraków).

źródło: własne