Kazimierski Kozieł

Wisła Sandomierz przegrała 0-3 (0-1) ze Spartą Kazimierza Wielka w spotkaniu 16. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Wszystkie gole strzelił Krzysztof Kozieł. Dla wiślaków to piąte spotkanie z rzędu bez wygranej.

Wisła pojechała na mecz ze Spartą bez pauzującego za kartki Tomasza Wolana. Szybko stracona bramka zawsze komplikuje sytuacje. Tak też było i tym razem. W 2. minucie Krzysztof Kozieł strzałem z bliskiej odległości po raz pierwszy w tym meczu pokonał Jakuba Kozłowskiego. Ten sam zawodnik trafił w słupek w 23. minucie.

Po stronie Wisły godne uwagi były jedynie sytuacje Mateusza Michalskiego i Mirosława Kabaty. Mateusz nieznacznie się pomylił. Z kolei strzał Kabaty obronił bramkarz rywali.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, to szybko stracona bramka. Piłkę po rzucie rożnym szczęśliwie przechwycił Kozieł i z kilku metrów umieścił ją w siatce. W 50. minucie Kozieł mógł świętować hat tricka, ponownie wykorzystując zagranie z rzutu rożnego. Niecałe dziesięć minut później Daniel Beszczyński nie zdołał pokonać w bramce Michała Ilińskiego.

W 62. minucie pomocnik Jakub Pamintasu opuścił plac gry po otrzymaniu drugiej, w konsekwencji czerwonej kartki. Taki sam los spotkał w 80. minucie Dawida Koronę.

Wisła posiadała optyczną przewagę, ale błyskawiczne gole "ustawiły" mecz.

11 listopada 2015, 13:00 - Kazimierza Wielka
Sparta Kazimierza Wielka 3-0 Wisła Sandomierz
Krzysztof Kozieł 2, 46, 50

Sparta: 32. Michał Iliński - 15. Mariusz Adamczyk, 14. Paweł Czajka, 19. Jan Kret, 9. Bartosz Poniedziałek - 3. Jakub Pamintasu, 6. Dariusz Zawadzki (85, 17. Konrad Tyrpuła), 18. Pape Dramé (54, 5. Łukasz Łakota), 20. Jakub Downar-Zapolski, 2. Patryk Oleksa - 7. Krzysztof Kozieł (75, 21. Mateusz Wąż).

Wisła: 12. Jakub Kozłowski - 3. Grzegorz Zimoląg (30, 19. Mirosław Kabata), 24. Daniel Beszczyński, 13. Dawid Korona, 4. Paweł Bażant - 17. Łukasz Adamczyk (80, 6. Arkadiusz Kosno), 8. Roman Mykytyn, 10. Bartosz Szepeta, 20. Jakub Kwiecień (60, 7. Patryk Świrk), 14. Daniel Chorab - 9. Przemysław Michalski (46, 15. Jakub Łata).

żółte kartki: Dramé, Pamintasu, Czajka, Tyrpuła - Bażant, Chorab, Korona, Szepeta.
czerwone kartki: Pamintasu (62. minuta, za drugą żółtą) - Korona (80. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).