Hat trick zwycięstw

Piłkarze Wisły odnotowali trzecie zwycięstwo z rzędu odkąd trenerem został Grzegorz Wesołowski. Sandomierzanie pokonali na własnym obiekcie Spartakusa Daleszyce 2-0 (2-0). Gole wpadły w pierwszej połowie, a autorami trafień byli Arkadiusz Drapsa i Damian Juda.

Pierwszą bramkę strzelił w 20. minucie Arkadiusz Drapsa. Napastnik wiślaków otrzymał sprytne podanie w tempo od Kacpra Piechniaka, a następnie przy asyście dwóch obrońców Spartakusa minął bramkarza i zdobył gola.

Bardzo dobrze z narożnika pola karnego uderzał też Damian Juda, ale piłkę za linię końcową zdołał odbić Szymon Pietras.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy niepilnowany Juda otrzymał piłkę po znakomitym podaniu krosowym i niemal kopiując bramkową akcję Drapsy, trafił do siatki Spartakusa.

11 listopada 2017, 13:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 2-0 Spartakus Daleszyce
Arkadiusz Drapsa 20, Damian Juda 40

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 7. Marcin Sudy, 5. Patryk Wilk, 24. Daniel Beszczyński, 30. Hubert Siepierski - 10. Jarosław Piątkowski, 8. Andrij Nikanowych, 16. Michał Mokrzycki, 18. Kacper Piechniak (58, 9. Mateusz Michalski), 6. Damian Juda (88, 98. Jakub Łata) - 17. Arkadiusz Drapsa (58, 15. Maciej Jakóbczyk).

Spartakus: 80. Szymon Pietras - 3. Mateusz Zawadzki, 5. Bartosz Gębura, 76. Kamil Kobryń, 11. Wiktor Wołowiec (85, 8. Seweryn Kaleta) - 7. Michał Jeziorski, 4. Karol Skrzypek, 10. Mateusz Dziubek (40, 15. Kamil Blicharski), 9. Piotr Ostrowski (46, 77. Damian Gil), 19. Mateusz Janiec (74, 13. Adrian Wychowaniec) - 17. Bartosz Sot.

żółte kartki: Wilk, Piątkowski, Juda - Sot, Janiec, Gil.

sędziował: Maciej Łamasz (Jarosław).