Hat trick Michalskiego!

Wisła Sandomierz pewnie pokonała na wyjeździe 3-0 (2-0) Pogoń 1945 Staszów w meczu 33. kolejki IV ligi. Hat trickiem popisał się Mateusz Michalski. Na kolejkę przed końcem sezonu snajper Wisły prowadzi w klasyfikacji strzeleckiej ligi. Dla sandomierzan było to 25. w sezonie, a zarazem ósme z rzędu zwycięstwo.

Derby Powiśla rządzą się swoimi prawami. Mimo, że obie drużyny w tabeli dzieliła przepaść, to trzeba było się skoncetrować. Trener Jarosław Pacholarz zdecydował się na grę zawodników, którzy dotychczas byli jedynie zmiennikami. Zmiany dotyczyły wszystkich formacji. Zagrał m.in. Krystian Maruszczak oraz powracający po kontuzji Łukasz Bukała.

Gospodarze dzielnie stawiali czoła wiślakom do 42. minuty. Pierwszy gol wpadł po ograniu przez Mateusza Michalskiego bramkarz rywali. Dwie minuty później Hubert Siepierski zacentrował do Michalskiego, który mocnym uderzeniem z powietrza podwyższył prowadzenie.

Druga połowa była spokojniejsza. W 70. minucie strzał Marcina Sudego odbił golkiper Pogoni, ale błyskawicznie dobił Michalski.

11 czerwca 2017, 17:00 - Staszów
Pogoń 1945 Staszów 0-3 Wisła Sandomierz
Mateusz Michalski 42, 44, 70

Pogoń: 24. Arnold Dudek - 10. Tomasz Pitek, 13. Krzysztof Baczewski, 22. Mateusz Nowak, 4. Karol Fudalewski - 8. Patryk Wąs (46, 5. Krzysztof Dutka), 17. Krystian Rzepa (85, 15. Hubert Tłuścik), 20. Mateusz Franus, 14. Ernest Rozmysłowski - 7. Przemysław Rzepa (65, 19. Artur Merchut), 9. Patryk Nowak (46, 16. Maciej Kardyś).

Wisła: 12. Damian Pietrasik - 11. Maciej Ziółek, 13. Dawid Korona, 4. Kacper Górski, 23. Paweł Bażant - 20. Patryk Tur (75, 99. Krystian Maruszczak), 7. Marcin Sudy (84, 6. Łukasz Bukała), 2. Andrij Nikanowycz, 17. Arkadiusz Drapsa (80, 8. Patryk Świrk), 30. Hubert Siepierski (65, 26. Bartosz Szymański) - 9. Mateusz Michalski.

żółte kartki: M.Nowak, K.Rzepa - Ziółek, Górski.

sędziował: Andrzej Śliwa (Kielce).