Derby Powiśla dla Wisły

Wisła Sandomierz wygrała 2-1 (1-1) w meczu 9. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej z Czarnymi Połaniec. Strzelcami Wisły byli - Kamil Hul i Daniel Beszczyński. Dla gości bramkę zdobył Piotr Kamiński.

Mimo nieobecności czołowego strzelca - Adriana Gębalskiego - zawodnicy Wisły poradzili sobie z Czarnymi Połaniec. W 14. minucie Przemysław Michalski podał do Kamila Hula, a ten z okolicy szesnastego metra zdobył prowadzenie. Potem okazję mieli rywale. Niestety jeszcze przed przerwą Czarni doprowadzili do remisu. Bramkę w 45. minucie zdobył głową Piotr Kamiński.

Na szczęście wiślakom udało się strzelić drugiego gola. W 70. minucie Daniel Beszczyński strzałem z kilku metrów pokonał Bartłomieja Dydo. W tym spotkaniu swoją okazję miał też Przemysław Michalski, ale w sytuacji sam na sam nie zdołał umieścić futbolówki w bramce.

Dzięki zwycięstwu Wisła awansowała na piątą lokatę w ligowej tabeli. Do prowadzącego Granatu traci trzy punkty.

21 września 2014, 16:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 2-1 Czarni Połaniec
Kamil Hul 14, Daniel Beszczyński 70 - Piotr Kamiński 45

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek (59, 9. Jarosław Pacholarz), 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab (70, 8. Bartłomiej Gołasa) - 17. Przemysław Michalski, 5. Mariusz Kukiełka, 19. Kamil Hul, 18. Jarosław Piątkowski (86, 20. Jacek Rożek), 10. Damian Nogaj - 15. Jakub Kwiecień (59, 4. Rafał Mikulec).

Czarni: 88. Bartłomiej Dydo - 15. Dawid Korona, 14. Rafał Pydych, 5. Maciej Witek, 3. Piotr Ferens (83, 13. Michał Materkowski) - 16. Paweł Cecot (70, 7. Mirosław Kabata), 2. Michał Łękawski (55, 18. Filip Krępa), 17. Marcin Cisło (78, 4. Paweł Meszek), 9. Tomasz Wolan, 11. Mariusz Korzępa - 10. Piotr Kamiński.

żółte kartki: Pydych, Materkowski.

sędziowała: Angelika Kuryło (Brzesko).