Decydująca ostatnia minuta

W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Wisła Sandomierz przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1 (0-0), po golu w ostatniej minucie Bartłomieja Dudzica.

W losowaniu meczów rundy wstępnej Pucharu Polski los postawił przed Wisłą rywala grającego o dwie klasy rozgrywkowe wyżej - Sandecję Nowy Sącz. Choć wszyscy spodziewali się wysokiej porażki sandomierzan, piłkarze Sandecji mieli dużo szczęścia, że nie doszło do dogrywki.

Przewaga piłkarzy Sandecji była niezaprzeczalna. Ponad połowa występujących w drużynie Roberta Kasperczyka zawodników ma za sobą mecze w Ekstraklasie. Jednak wiślacy potrafili wychodzić z tarapatów z obronną ręką.

W 6. minucie ładną akcję gości zakończył strzałem Arkadiusz Aleksander, jednak trafił w słupek. To była najlepsza okazja Sandecji w pierwszej połowie. Potem z dystansu uderzali m.in. Łukasz Nowak, Matej Náther i Maciej Małkowski, ale wszystkie próby nie było w stanie poważnie zagrozić bramce Wisły.

W 33. minucie instynktem popisał się Stanisław Wierzgacz, który z wielkim trudem wybił futbolówkę dośrodkowaną przez Michała Szeligę. W 42. minucie Kamil Słaby posłał piłkę w pole karne gospodarzy, ale ponownie świetnie spisał się Wierzgacz. Wisła w okresie pierwszej połowy, głównie walczyła w środkowej strefie boiska.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie, przez pierwszy kwadrans działo się niewiele. Dopiero w 60. minucie mocniej zaatakowali piłkarze Sandecji, jednak Kamil Oślizło skutecznie uchronił wiślaków przed stratą gola, wybijając piłkę z linii bramkowej. Dwie minuty później Wierzgacz w ładnym stylu obronił dobry strzał Náthera.

W doliczonym czasie spotkania znakomitą sytuację miał Łukasz Adamczyk, który pognał prawą stroną boiska i mocno uderzył, ale w bramce bezbłędny był Marek Kozioł. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry piłkarze Sandecji dopięli swego i zdobyli bramkę. W zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki wpakował Bartłomiej Dudzic.

Piłkarze Wisły zakończyli swój udział w rozgrywkach pucharowych. Prawdopodobnie większość zawodników wystąpiła w barwach sandomierzan po raz ostatni. We wtorek (21 lipca) o godz. 18:00 odbędzie nadzwyczajne walne zebranie zarządu, na którym podejmowane będą decyzje dotyczące przyszłości Wisły.

19 lipca 2015, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-1 Sandecja Nowy Sącz
Bartłomiej Dudzic 90

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 3, Kamil Oślizło, 14. Daniel Chorab (63, 8. Bartłomiej Gołasa) - 19. Kacper Rak (81, 4. Arkadiusz Kosno), 13. Mateusz Podstolak, 18. Bartosz Szepeta, 7. Kamil Hul, 17. Łukasz Adamczyk - 15. Jakub Kwiecień (67, 9. Jarosław Pacholarz).

Sandecja: 1. Marek Kozioł - 14. Michał Szeliga, 5. Dawid Szufryn, 4. Przemysław Szarek, 24. Kamil Słaby - 37. Bartłomiej Dudzic, 7. Grzegorz Baran, 11. Matej Náther (74, 22. Mateusz Bartków), 10. Łukasz Nowak (58, 20. Adrian Danek), 8. Maciej Małkowski - 9. Arkadiusz Aleksander (46, 21. Bartosz Sobotka).

żółte kartki: Szufryn, Dudzic.

sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).