Czerwiak, Putin i Siedlecki w Wiśle

Czerwiak, Putin i Siedlecki w Wiśle

Trzech piłkarzy podpisało roczne umowy z Wisłą Sandomierz. Są to: obrońca - Szymon Czerwiak i dwójka pomocników - Wiktor Putin i Jakub Siedlecki.

Czerwiak i Putin przechodzą na zasadzie transferów definitywnych. Natomiast Siedlecki został wypożyczony.

19-letni Czerwiak jest wychowankiem Astry Piekoszów. Następnie przeszedł do drużyn juniorskich Korony Kielce. W sezonie 2016/2017 występował w rezerwach. Ostatni sezon rozegrał w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie z Koroną zajął 4. miejsce. Wystąpił w 25 meczach, zdobywając trzy gole.

23-letni Putin to wychowanek Dynama Kijów. Pierwszym polskim klubem, w którym zdecydował się na grę była czwartoligowa Energia Kozienice. Zadebiutował 21 marca 2015 roku, a w czerwcu cieszył się z awansu do III ligi. Przez rok gry na poziomie trzecioligowym w 34 spotkaniach strzelił 5 bramek. W następnym sezonie, po spadku do IV ligi, zdobył 10 goli. W lipcu 2017 roku przeniósł się do czwartoligowej wówczas Broni Radom. W radomskim zespole w 28 meczach zdobył 4 gole oraz asystował przy piętnastu bramkach, tym samym zostając najskuteczniejszym asystującym w drużynie. Broń zdobyła mistrza ligi i zagrała w barażach o III ligę, gdzie pokonała Mazovię Mińsk Mazowiecki (2-0, 2-0). Putin zagrał w obu meczach i strzelił jedną z bramek.

17-letni Siedlecki jest wychowankiem Igloopolu Dębica. W tym klubie występował też w minionym sezonie. Rozegrał 15 meczów. Wisła będzie jego drugim klubem w karierze.

źródło: własne

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości