Wiślacy drugi mecz bez gola

Wisła Sandomierz odnotowała drugi mecz z rzędu bez zdobytego gola, remisując 0-0 z niżej notowaną Tomasovią Tomaszów Lubelski w meczu 13. kolejki III ligi, gr. IV.

Spotkanie sąsiadów z tabeli odbiegało od jakości zaprezentowanej przez wiślaków w poprzednich meczach z mocniejszymi zespołami. Na początku meczu Władysław Kudriawcew oddał mocny strzał z powietrza, jednak piłkę zdołał odbić Łukasz Bartoszyk. Kilka chwil później Kudriawcew z bliskiej odległości uderzył głową obok bramki. Swoją okazję miał również Jakub Mażysz, po którego strzale głową piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił jeden z obrońców drużyny gości. Przyjezdni próbowali znaleźć się pod bramką wiślaków za pomocą dalekich podań skrzydłami. W 28. minucie Damian Szuta groźnie strzelił z okolicy szesnastego metra, na szczęście piłka minęła słupek bramki.

W drugiej połowie goście najbliżej strzelenia gola byli po próbie głową Karola Turka, ale w ostatniej chwili znakomitą obroną popisał się Jakub Borusiński. Mimo kilku wypracowanych dobrych akcji przez wiślaków, żadna z nich nie zakończyła się strzałem w światło bramki. W końcówce spotkania rywale byli bardzo bliscy zwycięstwa, ale piłka po uderzeniu głową Damiana Szuty otarła się o poprzeczkę.

17 października 2021, 15:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-0 Tomasovia Tomaszów Lubelski

Wisła: 12. Jakub Borusiński - 15. Dariusz Partyka, 99. Patryk Boksiński, 98. Przemysław Dwórzyński, 4. Władysław Kudriawcew - 10. Kamil Bełczowski, 17. Filip Handzlik, 23. Jakub Janik (70, 8. Jakub Siedlecki), 9. Szymon Rak, 20. Mateusz Stańczyk - 7. Jakub Mażysz.

Tomasovia: 1. Łukasz Bartoszyk - 5. Damian Chmura, 4. Kacper Błajda, 2. Karol Turek, 13. Ołeksandr Zozula - 3. Jakub Czarniecki (88, 16. Bartłomiej Pleskacz), 14. Maciej Orzechowski (80, 17. Ireneusz Baran), 11. Michał Skiba, 15. Rafał Kycko (64, 9. Patryk Dorosz), 18. Damian Szuta - 7. Jakub Szuta.

żółte kartki: Stańczyk, Mażysz, Janik, Kudriawcew, Bełczowski - D.Szuta, Turek.

sędziował: Marcin Sokołowski (Siedlce).