Derbowa porażka Wisły

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (1-0) z Czarnymi Połaniec w derbowym meczu 14. kolejki III ligi, gr. IV. W pierwszej połowie bramkę zdobył Jakub Mażysz.

Mecz pomiędzy Wisłą Sandomierz i Czarnymi Połaniec nosi miano derbów. Dla obu drużyn każdy punkt jest na wagę złota. Po wyrównanym początku to gospodarze zaczęli częściej atakować. Wiślacy liczyli na szybkie kontrataki. W 25. minucie Dariusz Partyka popisał się znakomitym, dalekim podaniem do Jakuba Mażysza. Napastnik sandomierzan wzorowo przyjął futbolówkę i ładnym strzałem z powietrza zdobył bramkę. Przez kolejne minuty piłkę częściej posiadali Czarni, jednak nie przynosiło to efektów. Tuż przed przerwą dobrą okazję na podwyższenie rezultatu miał Kamil Bełczowski, jednak uderzył nieczysto, przez co skutecznie interweniował Tomasz Siryk.

Od początku drugiej połowy gospodarze mocniej naciskali, dążąc jak najszybciej do wyrównania. W 50. minucie Jakub Borusiński bardzo dobrze zachował się po strzale Adriana Gębalskiego. Niestety w 73. minucie Gębalski wykorzystał zamieszanie podbramkowe i zdobył gola wyrównującego. Minutę później w poprzeczkę trafił Mażysz. W bramce dwoił się i troił Borusiński, odpierając kolejne ataki rywali. W 88. minucie Gębalski ponownie trafił do siatki, ustalając tym samym wynik rywalizacji.

23 października 2021, 14:00 - Połaniec
Czarni Połaniec 2-1 Wisła Sandomierz
Adrian Gębalski 73, 88 - Jakub Mażysz 25

Czarni: 97. Tomasz Siryk - 11. Damian Bawor, 14. Igor Woś, 4. Filip Bakowski, 6. Paweł Bażant - 19. Tomasz Mucha (69, 15. Michał Smoleń), 10. Kamil Hul (18, 20. Piotr Kron), 18. Filip Krępa, 17. Kacper Wątróbski (69, 13. Oskar Łąk), 5. Michał Mazurek (52, 16. Michał Banik) - 9. Adrian Gębalski.

Wisła: 12. Jakub Borusiński - 15. Dariusz Partyka, 99. Patryk Boksiński, 98. Przemysław Dwórzyński, 30. Szymon Jarosz (89, 20. Cezary Charszla) - 4. Władysław Kudriawcew, 6. Jakub Janik (77, 8. Jakub Siedlecki), 5. Filip Handzlik, 18. Szymon Rak (69, 11. Aleksander Wiśniewski), 10. Kamil Bełczowski - 7. Jakub Mażysz.

żółte kartki: Kron - Handzlik.

sędziował: Artur Szelc (Krosno).