Pechowy koniec

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (1-1) drugi mecz z rzędu. Wiślacy ulegli Koronie II Kielce w meczu 2. kolejki III ligi gr. IV, tracąc gola w 90. minucie. Goście prowadzili już od 2. minuty po trafieniu Oktawiana Skrzecza. Wyrównał Krzysztof Zawiślak. Natomiast wynik ustalił Artur Piróg.

Zespół Korony szybko zdobył pierwszego gola. W 2. minucie po przejęciu futbolówki Oktawian Skrzecz płaskim strzałem trafił do siatki. Trener Rafał Wójcik zdecydował się wystawić w wyjściowej jedenastce Witalija Dachnowśkyja, który bardzo dobrze zaprezentował się w meczu przeciwko Siarce Tarnobrzeg. To właśnie Ukrainiec miał swoją pierwszą groźną okazję w 10. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony Jarosława Piątkowskiego uderzył głową obok bramki. Niecały kwadrans później dobrze z dystansu przymierzył Marcel Tyl, jednak Luka Kukić zdołał interweniować. W 35. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Piątkowski, jak na kapitana przystało, odważył się zbiec do środka i mocno huknął z ponad 30 metrów. Piłka odbiła się od słupka, i trafiła do Krzysztofa Zawiślaka, który z zimną krwią wykorzystał dobitkę. Dwie minuty później na wysokości zadania stanął Stanisław Wierzgacz, parując futbolówkę na poprzeczkę przy próbie Michała Żyry.

Wiślacy odważniej zaatakowali w drugiej połowie. W 50. minucie Zawiślak przegrał rywalizację sam na sam z kieleckim bramkarzem. Kilka chwil później Wierzgacz popisał się znakomitą obroną. W 62. minucie dobrze ustawiony Kukić pewnie złapał piłkę po strzale Piątkowskiego. Swoją okazję miał też Kacper Piechniak, ale po uderzeniu z powietrza nie trafił w światło bramki. W 65. minucie sandomierzanie mieli jedną z najlepszych sytuacji do zdobycia gola. Dominik Franczak dalekim podaniem spod własnej bramki uruchomił Piechniaka, który podał do wbiegającego Zawiślaka. Napastnik Wisły uderzył, ale sędzia odgwizdał spalonego. Dominujący sandomierzanie dostali decydujący cios w 90. minucie. Artur Piróg po ograniu w sprytny sposób w polu karnym Mateusz Kolbusza i Franczaka mocnym strzałem między nogami Wierzgacza zdobył bramkę, dając zwycięstwo swojej drużynie.

15 sierpnia 2019, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-2 Korona II Kielce
Krzysztof Zawiślak 35 - Oktawian Skrzecz 2, Artur Piróg 90

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 2. Jakub Konefał, 15. Patryk Wilk, 5. Szymon Czerwiak (86, 26. Wiktor Śmigielski), 20. Mirosław Kmiotek - 11. Witalij Dachnowśkyj (55, 9. Kacper Piechniak), 6. Marcel Tyl, 8. Michał Jeziorski, 98. Jakub Siedlecki (61, 30. Dominik Franczak), 10. Jarosław Piątkowski - 17. Krzysztof Zawiślak (86, 4. Mateusz Kolbusz).

Korona: 30. Luka Kukić - 11. Oktawian Skrzecz (76, 21. Piotr Lisowski), 4. Piotr Malarczyk, 5. Łukasz Bujak, 20. Mateusz Spychała - 10. Ivan Jukić (70, 15. Dawid Lisowski), 23. Michał Dziubek, 6. Bartosz Prętnik, 22. Mateusz Sowiński (80, 13. Dawid Szałas), 17. Michał Żyro (60, 14. Artur Piróg) - 9. Daniel Szelągowski (76, 7. Jakub Górski).

żółte kartki: Czerwiak, Piechniak - Bujak, Jukić, Spychała.

sędziował: Łukasz Królczyk (Nowy Targ).