OPP: W 1/8 finału z Alitem Ożarów

Dzisiaj w siedzibie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach odbyło się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Wisła Sandomierz zmierzy się z czwartoligowym Alitem Ożarów.

Mecz zostanie rozegrany w Ożarowie 1 marca. W razie awansu Wisła w ćwierćfinale zagra ze zwycięzcą pary GKS Nowiny - Partyzant Radoszyce.

Przez ostatnią dekadę wiślacy mierzyli się z Alitem w rozgrywkach pucharowych pięć razy (3 - 1/8 finału, 2 - 1/4 finału). Trzy razy zwyciężyła Wisła, a dwukrotnie lepsi byli rywale. W ostatnim starciu 2017/18 Wisła rozgromiła w Ożarowie Alit 5-2 (2-1). Jesienią w zespole Alitu wystąpiło czterech byłych piłkarzy Wisły - Arkadiusz Kosno, Przemysław Janowski, Piotr Poński i Kacper Piechniak.

Spotkania 1/4 finału odbędą się 15 kwietnia. Półfinały zaplanowano na 20 maja, a finał 3 lub 10 czerwca.

Pary 1/8 finału:
ŁKS Łagów - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski