Nadal bez przełamania

Wisła Sandomierz ponownie przegrała 0-2 (0-0) w meczu 25. kolejki III ligi gr. IV przeciwko Orlętom Radzyń Podlaski. To czwarta z rzędu porażka wiślaków w lidze.  Wisłę od strefy spadkowej oddziela już tylko Soła Oświęcim.

Pierwszy kwadrans meczu obfitował jedynie w próby stworzenia kontrataków z obu stron. W 15. minucie strzał z rzutu wolnego Kamila Bętkowskiego pewnie obronił Krzysztof Stężała. Minutę później w podobnej sytuacji Bartosz Ciborowski trafił w boczną siatkę. Wiślacy przez kilka minut mocno zaatakowali bramkę gospodarzy, ale obrońcy dobrze wykonywali swoje zadania. W 32. minucie Krystian Sornat w sytuacji sam na sam nie zdołał oszukać golkipera orląt. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą nieskutecznie próbował lobować Stężałę.

W drugiej połowie Orlęta ruszyły do ataku, jednak brakowało wykończenia. W 56. minucie Bętkowski zakończył kontratak strzałem, jednak został w ostatniej chwili zablokowany. W odpowiedzi dziesięć minut później Przemysław Janowski obronił uderzenie Macieja Wojczuka z rzutu wolnego. W 70. minucie radzynianie wyszli na prowadzenie po golu głową Wojczuka. W 82. minucie Mateusz Kolbusz zatrzymał nieprzepisowo Wojczuka w polu karnym, a arbiter podyktował rzut karny. Janowski obronił strzał z "jedenastki" Wojczuka, jednak dobitkę wykorzystał Przemysław Ilczuk. W 87. minucie z rzutu wolnego uderzył Damian Nogaj, ale dobrze interweniował w bramce Stężała.

20 kwietnia 2019, 14:00 - Radzyń Podlaski
Orlęta Radzyń Podlaski 2-0 Wisła Sandomierz
Maciej Wojczuk 70, Przemysław Ilczuk 83

Orlęta: 1. Krzysztof Stężała - 2. Adrian Zarzecki, 4. Radosław Kursa, 5. Bartosz Ciborowski, 7. Damian Gałązka (85, 14. Rafał Jaworski), 8. Arkadiusz Kot, 9. Maciej Wojczuk (89, 23. Dominik Barciak), 10. Karol Kalita (75, 19. Karol Turek), 11. Przemysław Ilczuk (84, 18. Michał Panufnik), 16. Arkadiusz Korolczuk, 17. Rafał Kiczuk.

Wisła: 12. Przemysław Janowski - 2. Jakub Konefał (74, 9. Kacper Piechniak), 13. Patryk Wilk, 4. Mateusz Kolbusz, 14. Daniel Chorab - 10. Jarosław Piątkowski, 99. Michał Kamiński (84, 7. Marcin Sudy), 26. Jakub Siedlecki (76, 8. Krystian Pasternak), 11. Kamil Bętkowski (69, 30. Kacper Rop), 15. Damian Nogaj - 24. Krystian Sornat (58, 6. Piotr Poński).

żółte kartki: Gałązka, Kot - Wilk, Konefał, Kamiński, Kolbusz, Nogaj.

sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).

W 82. minucie Maciej Wojczuk nie wykorzystał rzutu karnego (Przemysław Janowski obronił).

źródło: własne / fot.: Grzegorz Sojka