Rezerwy: Trener dał sygnał do zwycięstwa

Piłkarze Wisły II Sandomierz sprawili niespodziankę wysoko pokonując 3-1 (3-0) trzeci w tabeli Zryw Zbigniewice. Sandomierzanie wszystkie bramki strzelili w pierwszej połowie. Pierwszy gola zdobył trener Przemysław Michalski, a kolejne dwa trafienia były autorstwa Mateusza Danieluka.

Trener pierwszej drużyny Dariusz Pietrasiak oddelegował na mecz rezerw trzech swoich piłkarzy - Piotra Gospodarczyka, Jakuba Susa i Mateusza Danieluka. Wszyscy wystąpili od początku spotkania. Szczególnie Danieluk rozegrał świetnie spotkanie.

Początkowo wiślacy zagrali ostrożnie, nie forsując tempa. Mogło się to zemścić w 6. minucie, kiedy zawodnik Zrywu minimalnie nie trafił w światło bramki. Gospodarze mieli dobrą okazję w 17. minucie. Przemysław Michalski będący w dogodnej pozycji po prostopadłym podaniu został nieco "wyrzucony" z pola karnego, jednak zdołał dobrze podać do Danieluka, ale ten stracił futbolówkę. W 33. minucie grający trener Wisły ładnym strzałem z powietrza z 16 metrów trafił do siatki. Pięć minut później Danieluk precyzyjnie wykonanym rzutem wolnym podwyższył prowadzenie. W 40. minucie Danieluk pewnym strzałem z rzutu karnego zdobył trzeciego gola. Tuż przed przerwą Michalski został zatrzymany w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej części meczu zespół gości zdobył honorowego gola. W zamieszaniu podbramkowym Michał Suma umieścił piłkę w siatce z bliskiej odległości. W końcowych dziesięciu minutach dwie dogodne sytuacje mieli jeszcze wiślacy, ale zabrakło wykończenia. Zryw od 82. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce, będąca konsekwencją dwóch żółtych.

20 kwietnia 2019, 12:30 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła II Sandomierz 3-1 Zryw Zbigniewice
Przemysław Michalski 33, Mateusz Danieluk 38, 40 (k) - Michał Suma 49

Wisła: 1. Piotr Gospodarczyk (90, 12. Jakub Kitliński) - 26. Jakub Sus, 8. Marek Macioszek, 23. Arkadiusz Rewera, 11. Jakub Milarski (12, 7. Bartosz Cichosz) - 14. Grzegorz Siwak, 30. Kacper Lesiak, 10. Cezary Charszla, 15. Mateusz Danieluk, 99. Jakub Maksim - 9. Przemysław Michalski.

Zryw: 98. Daniel Pacholczak - 21. Łukasz Ćwiertnia, 11. Dawid Dyl, 6. Tomasz Grobelski (81, 77. Wojciech Dyl), 69. Dawid Pacholczak - 17. Wiktor Piątkowski (46, 9. Sylwester Pacholczak), 5. Dawid Lasota, 2. Tomasz Chwała, 7. Łukasz Bogdański (46, 28. Piotr Kobyłecki), 15. Grzegorz Dzieciuch - 14. Daniel Ferens (46, 19. Michał Suma).

żółte kartki: Sus, Macioszek, Gospodarczyk - Daniel Pacholczak, Grobelski, Kobyłecki, S.Pacholczak.
czerwona kartka: Kobyłecki (82. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Marcin Zygadło (Ostrowiec Świętokrzyski).