Zwycięska strzelanina

Wiślacy po bardzo emocjonującym meczu przywieźli z Kraśnika trzy punkty, pokonując miejscową Stal 4-3 (3-2) w spotkaniu 7. kolejki III ligi, gr. IV. Do przerwy Wisła prowadziła 3-2 po trafieniach z rzutów karnych Mirosława Kmiotka i jednym Kamila Bełczowskiego. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w drugiej połowie. W końcówce zwycięstwo dał gol Miłosza Matuszewskiego.

Rywalizację w Kraśniku wzorowo rozpoczęli wiślacy. W 4. minucie w polu karnym powalony został Krzysztof Zawiślak. Sędzia z Lublina wskazał na jedenasty metr. Mirosław Kmiotek mocnym strzałem trafił do siatki. Dwie minuty później dwójkową akcję Kamil Bełczowski-Kmiotek pewnym wejściem w pole karne i bramką zakończył skrzydłowy Wisły. W 11. minucie nieprzepisowo zatrzymany został Mateusz Kuśmierczyk. Ponownie "jedenastkę" wykorzystał Kmiotek. Przez kolejne kilkanaście minut było nieco spokojniej. W 27. minucie Kmiotek próbował zaskoczyć strzałem z dystansu Jakuba Borusińskiego, jednak kraśnicki bramkarz zdołał z trudem złapać piłkę. W 33. minucie Dariusz Cygan dał nadzieję gospodarzom, trafiając do siatki po szybkiej akcji. W 39. minucie Ernest Skrzyński bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zdobył bramkę kontaktową.

Na początku drugiej części Bartosz Klockowski po akcji prawą stroną obił poprzeczkę. W 55. minucie strzał Kmiotka z kłopotami obronił bramkarz Stali. W 57. minucie wiślacy złapali się za głowę. Gospodarze wyrównali stan meczu. Adrian Popiołek strzałem z kilkudziesięciu metrów pokonał Damiana Pietrasika. Robiło się nerwowo. W 61. minucie, wprowadzony chwilę wcześniej Jakub Mażysz minimalnie uderzył obok słupka. Ostatnie słowo należało do Wisły. W 83. minucie po wznowieniu gry z autu Kuśmierczyk rzucił na głowę Zawiślaka, który głową zagrał do Miłosza Matuszewskiego. Młody napastnik sprytnie znalazł drogę do bramki Stali. Matuszewski próbował potem strzałem z narożnika pola karnego, ale uczynił to zbyt lekko.

30 sierpnia 2020, 16:00 - Kraśnik
Stal Kraśnik 3-4 Wisła Sandomierz
Dariusz Cygan 33, Ernest Skrzyński 39, Adrian Popiołek 57 - Mirosław Kmiotek 4 (k), 12 (k), Kamil Bełczowski 6, Miłosz Matuszewski 83

Stal: 23. Jakub Borusiński - 5. Jakub Gajewski, 3. Bartosz Dyszy, 4. Przemysław Dwórzyński (11, 17. Julien Tadrowski), 7. Krystian Michalak - 19. Dariusz Cygan, 6. Michał Misiak (13, 14. Ernest Skrzyński), 97. Adrian Popiołek, 27. Jakub Czelej (71, 77. Kamil Bartoś), 20. Adam Zawierucha - 18. Adrian Cybula (60, 13. Kacper Nastałek).

Wisła: 1. Damian Pietrasik - 18. Mateusz Kuśmierczyk, 7. Marcin Sudy, 4. Tomasz Wojcinowicz, 98. Maciej Kołoczek - 11. Kamil Bełczowski (60, 10. Jarosław Piątkowski), 6. Marcel Tyl, 8. Jakub Siedlecki, 20. Mirosław Kmiotek (71, 5. Miłosz Matuszewski), 26. Bartosz Klockowski (60, 99. Jakub Mażysz) - 17. Krzysztof Zawiślak (90, 30. Bruno Worotyński).

żółte kartki: Wojcinowicz, Kołoczek.

sędziował: Michał Wasil (Lublin).