Zwycięska skuteczność

Pierwsze trzecioligowe zwycięstwo przy Koseły. Wisła wygrała 2-0 (0-0) z bardzo trudnym rywalem - Stalą Rzeszów w meczu 3. kolejki III ligi gr. IV. Bramki strzelili Maciej Jakóbczyk i Damian Juda.

Od początku meczu do ostatniego gwizdka wiślacy grali konsekwentnie w obronie, skutecznie rozbijając ataki Stali. Goście próbowali swoich szans w akcjach skrzydłami oraz przy pomocy strzałów z dystansu, jednak podręcznikowo spisywali się defensorzy Jarosława Pacholarza.

W 40. minucie Patryk Wilk uratował zespół przed utratą bramki, wybijając futbolówkę z linii bramkowej.

Mimo przewagi rzeszowian w posiadaniu piłki, nic z tego nie wynikało. To wiślacy pierwsi strzelili gola.

Akcję dającą bramkę poprowadził w 61. minucie Jarosław Piątkowski. Skrzydłowy Wisły zacentrował futbolówkę w pole karne do zamykającego akcję Macieja Jakóbczyka, który pewnym uderzeniem z bliskiej odległości zdobył bramkę

Cztery minuty później ponownie z prawej strony boiska zagrał Piątkowski. W tempo wbiegł Damian Juda, i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

W 82. minucie znakomitą okazję miał Andrij Nikanowycz, ale niepilnowany uderzył nad poprzeczkę. Trzy minuty później boisko był zmuszony opuścić Piątkowski, który po faulu na Michale Lisańczuku, został ukarany czerwoną kartką.

Utrata zawodnika była widoczna na boisku, jednak mimo to swoją okazję miał jeszcze Kacper Piechniak, wygrywając pojedynek biegowy, ale nieznacznie chybił.

20 sierpnia 2017, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 2-0 Stal Rzeszów
Maciej Jakóbczyk 61, Damian Juda 65

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 11. Maciej Ziółek, 5. Patryk Wilk, 4. Kacper Górski, 14. Daniel Chorab - 10. Jarosław Piątkowski, 16. Michał Mokrzycki (90, 2. Kacper Siudak), 8. Andrij Nikanowycz, 6. Damian Juda (88, 13. Dawid Korona), 15. Maciej Jakóbczyk (81, 20. Patryk Tur) - 9. Mateusz Michalski (78, 18. Kacper Piechniak).

Stal: 1. Adam Wasiluk - 25. Michał Szymański (65, 6. Damian Skała), 3. Rafał Kursa, 2. Kacper Drelich, 5. Kornel Kordas - 9. Arkadiusz Gil (59, 16. Adrian Buszta), 22. Jaromir Skiba, 21. Sebastian Szeliga, 4. Wojciech Reiman (69, 8. Michał Lisańczuk), 35. Daniel Koczon (59, 7. Sebastian Brocki) - 11. Piotr Prędota (59, 10. Michał Marczak).

żółte kartki: Wilk, Mokrzycki, Górski - Koczon, Drelich, Kursa.
czerwona kartka: Jarosław Piątkowski (85. minuta, za faul).

sędziował: Jarosław Kuźniar (Kraków).