"Zbałaszowani"

W spotkaniu 24. kolejki małopolsko-świętokrzyskiej III ligi Wisła Sandomierz przegrała 2-3 (2-1) z rezerwami Wisły Sandomierz. Bramki dla gospodarzy strzelili Maciej Stróżak i Mateusz Lampart. Dla przeciwnika hat tricka ustrzelił Witalij Bałaszow, trzeciego gola zdobywając w doliczonym czasie gry.

Spotkania z rezerwami "Białej Gwiazdy" nie należą do łatwych i przyjemnych. Tak było też tym razem.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli wiślacy. W 6. minucie Maciej Stróżak ładnym trafieniem po dalszym słupku dał powód do radości kibicom.

Podopieczni Jarosława Pacholarza wzorowo wypełniali założenia taktyczne. Linia obronna spisywała się bez problemów. Szybkie odbiory piłki sprzyjały wyprowadzaniu kontrataków.

W 28. minucie Daniel Chorab ładnie wypatrzył w polu karnym Mateusza Lamparta, który strzałem głową podwyższył prowadzenie Wisły.

Niestety potem głos zabrali wyłącznie rywale. W 43. minucie, pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, kontaktowego gola zdobył Witalij Bałaszow.

Kilka minut po przerwie szybki Bałaszow, w indywidualnej akcji, ponownie pokonał wiślakciego bramkarza.

Goście mogli wyjść na prowadzenie już po godzinie gry, ale rzutu karnego nie wykorzystał Rafael Crivellaro.

W doliczonym czasie gry wiślacy wywalczyli rzut wolny, po którym golkiper krakowian dalekim podaniem uruchomił Bałaszowa, który w ładnym stylu, strzałem z kilkunastu metrów zaskoczył wysuniętego Jakub Zolecha.

17 kwietnia 2016, 14:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 2-3 Wisla II Kraków
Maciej Stróżak 6, Mateusz Lampart 28 - Witalij Bałaszow 43, 46, 90

Wisła: 1. Jakub Zolech - 13. Dawid Korona, 3. Grzegorz Zimoląg, 4. Mateusz Kolbusz, 14. Daniel Chorab (70, 5. Paweł Bażant) - 6. Mateusz Lampart, 16. Marcin Sudy, 18. Fabian Burzyński, 17. Mateusz Górny (60, 11. Karol Szustak), 10. Bartosz Szepeta (68, 9. Mateusz Michalski) - 7. Maciej Stróżak (83, 8. Jakub Kwiecień).

Wisła II: 1. Mateusz Zając - 14. Szymon Witek, 5. Piotr Żemło, 4. Krystian Kujawa, 17. Jakub Janur - 7. Witalij Bałaszow, 21. Jakub Mordec, 19. Grzegorz Gulczyński, 23. Rafael Crivellaro, 15. Grzegorz Marszalik (64, 22. Przemysław Porębski) - 9. Adrian Wójcik (76, 20. Jakub Dziubas).

żółte kartki: Korona, Kolbusz, Lampart - Witek, Żemło, Rafael Crivellaro.

W 60. minucie Rafael Crivellaro nie wykorzystał rzutu karnego (nad bramką).