Zaskakująca porażka z Orlętami

Wisła Sandomierz przegrała 0-3 (0-1) z zespołem Orląt Radzyń Podlaski w meczu 27. kolejki III ligi, gr. IV.

Już w jednej z pierwszych akcji zawodnik Orląt groźnie strzelił z jedenastu metrów, jednak czujny był Krzysztof Wróblewski. W 17. minucie dobre dośrodkowanie Dariusza Partyka strzałem głową zakończył Szymon Rak, ale dobrze ustawiony w bramce Maksymilian Ciołek odbił futbolówkę. W 28. minucie drużyna gości zdobyła bramkę. Karol Rycaj podał w tempo do wychodzącego Przemysława Koszela, który mimo mając w pobliżu dwóch obrońców Wisły zdołał trafić do siatki. W 33. minucie Rak wystawił piłkę Sebastianowi Tarankowi, ale jednak fatalnie przymierzył. W 44. minucie z dystansu ładnie uderzył jeden z wiślaków, ale ładną obroną popisał się bramkarz rywali.

W 52. minucie Koszel strzelił drugiego gola dla Orląt. Po odzyskaniu piłki na połowie Wisły nieatakowany Koszel przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów po czym oddał precyzyjny strzał na bramkę. Siedem minut później również nie popisała się defensywa Wisły. Patryk Szymala zacentrował z rzutu wolnego. W polu karnym bez problemów piłkę głową do siatki skierował Szymon Kamiński. Szansę na chociażby honorowego gola miał Rak, ale jego strzał głową obronił Ciołek. W doliczonym czasie meczu Wróblewski jeszcze dwukrotnie obronił dwa bardzo groźne strzały.

1 maja 2022, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-3 Orlęta Radzyń Podlaski
Przemysław Koszel 28, 52, Szymon Kamiński 59

Wisła: 1. Krzysztof Wróblewski - 15. Dariusz Partyka, 17. Damian Mężyk, 4. Władysław Kudriawcew (65, 5. Włodzimierz Krajewski), 23. Szymon Jarosz - 10. Kamil Bełczowski (65, 30. Damian Bednarek), 14. Fabian Burzyński (65, 2. Wiktor Rękas), 6. Sebastian Taranek (55, 26. Jakub Janik), 8. Grzegorz Ochwat (55, 7. Jakub Mażysz), 20. Mateusz Stańczyk - 11. Szymon Rak.

żółte kartki: Taranek, Partyka - Ozimek, Rycaj, Myszka.

sędziował: Michał Bobrek (Wadowice).

źródło: własne