Zapowiedź meczu: Nie zlekceważyć rywala

W niedzielę III liga powróci na stadion w Sandomierzu. W 11. kolejce Wisła podejmie beniaminka MKS Trzebinia/Siersza.

Dla obu drużyn będzie to debiut w rywalizacji pomiędzy sobą. Jak na beniaminka rozgrywek piłkarze MKS-u radzą sobie dobrze. W dziesięciu meczach zdobyli dwanaście punktów, co daje 10. miejsce w ligowej tabeli. Na wyjazdach MKS utrzymuje perfekcyjnie równą formę. Trzy mecze i trzy remisy 1-1 m.in. z Hutnikiem Nowa Huta. Wygrywali natomiast m.in. z Łysicą Bodzentyn (3-0) i Wierną Małogoszcz (4-0). W ostatnich pięciu meczach w lidze MKS odnotował dwa zwycięstwa, dwa remisy i jedną porażkę.

Podopieczni Pawła Olszowskiego mają za sobą też występ w Pucharze Polski. Niestety w rundzie przedwstępnej przegrali 0-2 z Legionovią Legionowo. Natomiast wczoraj wywalczyli sobie udział w finale zmagań pucharowych podokręgu.

MKS wzmocnienia poczynił głównie z zespołu juniorów. Najcenniejszym transferem jest Piotr Witoń, który przeszedł z Górnika Libiąż. W ubiegłym sezonie III ligi był najskuteczniejszym strzelcem swojej drużyny (16 goli) i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców ligi.

Wiślacy mogą się pochwalić znakomitą skutecznością. Trzecie miejsce w lidze z tyloma punktami co wyżej notowane drużyny. Do tego dochodzi najwyższa liczba zdobytych bramek i posiadanie w swoich szeregach najlepszego strzelca rozgrywek - Adriana Gębalskiego.

Spotkanie Wisła - MKS zostanie rozegrane 15 października o godz. 15:00.