Zaległości na plus

Wisła Sandomierz wygrała 2-1 (1-0) z wyżej notowanym Podlasiem Biała Podlaska w zaległym meczu 22. kolejki III ligi, gr. IV. W pierwszej połowie bramkę strzelił Sebastian Taranek, natomiast w drugiej Fabian Burzyński. W ostatnim kwadransie spotkania rzutu karnego nie wykorzystał Szymon Rak.

W 7. minucie Wisła miała znakomitą okazję na zdobycie bramki. Jednak piłkę po strzale jednego z wiślaków z rzutu wolnego odbił Krystian Bartoszek. Chwilę później w słupek trafił inny zawodnik sandomierzan. W 32. minucie Wisła objęła prowadzenie. Po wznowieniu gry z rzutu rożnego Sebastian Taranek pięknym strzałem z narożnika pola karnego trafił do siatki.

W 53. minucie gospodarze wyrównali. Po akcji prawą stroną boiska Macieja Wojczuka Damian Mężyk wybijając piłkę spod nóg napastnika rywali skierował ją do niepilnowanego Jarosława Kosieradzkiego, który pewnie wykorzystał powstałą szansę. W 70. minucie Wisła ponownie wyszła na prowadzenie. Po wybiciu piłki z pola karnego z okolicy szesnastego metra z powietrza huknął Fabian Burzyński. W 77. minucie Szymon Rak mógł zdobyć trzeciego gola dla swoich kolegów z zespołu, jednak strzelając z rzutu karnego nie trafił w bramkę. W doliczonym czasie spotkanie drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał piłkarz Podlasia - Paweł Szatała.

20 kwietnia 2022, 16:00 - Biała Podlaska
Podlasie Biała Podlaska 1-2 Wisła Sandomierz
Jarosław Kosieradzki 53 - Sebastian Taranek 32, Fabian Burzyński 70

Podlasie: 30. Krystian Bartoszek - 4. Arkadiusz Kot, 15. Mateusz Jarzynka, 2. Krzysztof Salak, 99. Paweł Szatała - 5. Borys Piotrowski (46, 14. Jakub Kobyliński), 77. Tomasz Andrzejuk, 3. Marcin Pigiel, 10. Maciej Wojczuk, 7. Kamil Kocoł (77, 8. Tomasz Nieścieruk), 17. Jarosław Kosieradzki (65, 13. Mariusz Chmielewski).

Wisła: 1. Krzysztof Wróblewski - 15. Dariusz Partyka, 17. Damian Mężyk, 5. Włodzimierz Krajewski, 23. Szymon Jarosz - 10. Kamil Bełczowski (84, 98. Arkadiusz Zięba), 26. Jakub Janik (63, 14. Fabian Burzyński), 6. Sebastian Taranek, 11. Szymon Rak, 20. Mateusz Stańczyk (63, 8. Grzegorz Ochwat) - 7. Jakub Mażysz (67, 18. Mateusz Kuśmierczyk).

żółte kartki: Szatała, Pigiel, Salak - Partyka, Bełczowski, Mężyk, Burzyński.
czerwona kartka: Szatała (90. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Kamil Chmielewski (Warszawa).
widzów: 100.

W 77. minucie Szymon Rak nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

W drużynie Podlasie cały mecz na ławce rezerwowych spędził były piłkarz Wisły - Diel Spring.

źródło: własne