Wysoka porażka z Orlętami

Wisła Sandomierz przegrała 0-9 (0-4) z Orlętami Kielce w spotkaniu 5. kolejki IV ligi.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 9. minucie. Po akcji lewą stroną boiska Kamil Łokieć mierzonym strzałem z kilkunastu metrów trafił do siatki. Dziesięć minut później w zamieszaniu podbramkowym drugiego gola zdobył Piotr Solnica. W 34. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Mikołaj Susło. Tuż przed przerwą z trudnej pozycji były piłkarz Wisły - Piotr Poński pokonał sandomierskiego bramkarza.

W 52. minucie przy biernej postawie obrony Jakub Jaśkiewicz mocnym strzałem zdobył gola. Osiem minut potem niepilnowany na środku pola karnego Jaśkiewicz strzelił swoją drugą bramkę. W 67. minucie Patryk Zawierucha płaskim strzałem sprzed pola karnego podwyższył prowadzenie. Autorem dwóch ostatnich goli został Kacper Śliwa.

30 sierpnia 2023, 17:00 - Kielce
Orlęta Kielce 9-0 Wisła Sandomierz
Kamil Łokieć 9, Piotr Solnica 19, Mikołaj Susło 34, Piotr Poński 45, Jakub Jaśkiewicz 52, 60, Patryk Zawierucha 67, Kacper Śliwa 71, 73

Orlęta: Konrad Zacharski - Piotr Solnica (57 Michał Gajos), Marcin Dziubek (57 Jan Grochowski), Mikołaj Susło, Wiktor Węgliński (57 Radosław Grzesiak) - Kamil Łokieć, Jakub Jaśkiewicz, Maciej Walkowiak (68 Wojciech Gajos), Tomasz Gaj (57 Patryk Zawierucha) - Piotr Poński, Kacper Śliwa.

Wisła: Przemysław Janowski - Filip Kochan, Paweł Dragan (46 Oskar Goździewski), Jakub Bury, Dawid Szpyt - Mikołaj Mazur, Przemysław Rędziak, Kacper Snopek, Jan Sochacki, Albert Święcicki (80 Karol Biernat) - Radosław Rysak.

żółte kartki: Susło, Łokieć - Kochan, Snopek.
czerwona kartka: Mazur (85. minuta).